Lūžgalio šalinimas

Lūžgalio šalinimas

Prie endodontinio šaknies kanalo pergydymo procedūrų yra priskiriamas ir svetimkūnio ar instrumento lūžgalio pašalinimas.

Tai, kad dantų kanale yra svetimkūnis, gydytojai pastebi rentgeno nuotraukose. Juos pastebėti nėra sudėtinga, nes rentgeno nuotraukoje visi danties audiniai matomi vienu jiems būdingu atspalviu, o endodontologų naudojami instrumentai yra iš tam tikro metalo lydinio, todėl aiškiai galima pamatyti ir likusią lūžgalio formą, ir tikslią įstrigimo vietą. Tokiais atvejais reikalingas lūžgalio šalinimas iš kanalo.

Kartais pacientai galvoja, kad gydymo metu nulūžęs instrumentas yra endodontinio gydymo nesėkmė. Taip tikrai nėra. Net mokslinių tyrimų metu įrodyta, kad tokie atvejai sudaro vos vieną procentą endodontinio gydymo komplikacijų, o dantų kanalų pergydymo metu rasti nulūžusias instrumentų daleles nėra jau toks retas atvejis. Svarbu žinoti, kad ne instrumento lūžgalis gali sukelti vėlesnes gydymo komplikacijas, o tai, kad įstrigęs danties kanale jis gali apsunkinti kanalo užpildymą reikiama medžiaga, dėl ko šaknies kanalo suformavimas jau nebebus toks kokybiškas.

Tačiau jei prieš nulūžtant instrumento dalelei ir įstringant kanale, šis jau buvo tinkamai apdorotas reikiamomis medžiagomis, gydymo komplikacijų gali ir nebūti. Lūžgalio pašalinimas yra svarbus ir tuomet, kai endodontinis pergydymas yra būtinas dėl numatomų ar jau esamų komplikacijų.

Ar bus įmanoma sėkmingai pašalinti lūžgalį, lemia daugybė faktorių. Gydytojas stebi, kur yra jo vieta šaknies kanale, taip pat – koks jo ilgis, storis, lūžusio instrumento tipas, iš kokios medžiagos jis pagamintas, ir svarbiausia – kokia yra danties šaknies anatomija (sienelių storis, šaknies kanalo skersmuo bei šaknies ilgis).

Pašalinti svetimkūnius iš šaknies kanalo yra ganėtinai sudėtinga procedūra. Ją atliekantis gydytojas endodontologas turi būti ne tik patyręs, bet ir išmanyti bei mokėti dirbti naudodamasis šiuolaikinėmis technologijomis. Modernūs instrumentai ir aukščiausios kokybės medžiagos gydytojams suteikia kur kas daugiau galimybių savo darbą atlikti profesionaliai.

Mūsų klinikoje dirbame mikroskopu „Labomed“, leidžiančiu mums pamatyti ir smulkiausius svetimkūnius. Ultragarso aparatu „Satelec“ saugiai ir kruopščiai šaliname senas plombines medžiagas, atveriame ir išvalome užsidariusius (kalcifikuotus) danties kanalėlius. Šaknies viršūnės ieškikliu, profesionalų vadinamu apeksolokatoriumi, nustatome dantų šaknų ilgį milimetro tikslumu. Šaknų kanalų angoms hermetizuoti naudojame pažangų „Calamus Dual System“ termoplastinės gutaperčos kanalų užpildymo metodą. Tiksliai apskaičiuojame spaudimą ir „Calamus Dual“ prietaisu sušvirkščiame į danties kanalą iki reikiamos temperatūros įkaitintos gutaperčos – specialaus biologiškai su žmogaus organizmu suderinto polimero. Taip pat naudojame ir medžiagą MTA (mineralinio trioksido agregatą). Tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga stimuliuoja osteoblastų funkcijas ir skatina alveolinio kaulo atsistatymą uždegimo pažeistoje vietoje. Dantų kanalų gydymo ir pergydymo metu atliekame rentgeno nuotraukas. Analizuodami jas ne tik nustatome diagnozę, pamatome ligos priežastis, bet ir stebime bei kontroliuojame gydymo eigą.

Jei jums reikalingas lūžgalio šalinimas, kreipkitės į mūsų Vilniuje esančią odontologijos kliniką „Ortodenta“ ir užsiregistruokite konsultacijai. Plačiau apie endodontinį gydymą ir pergydymą jums patars mūsų gydytoja endodontologė Raimonda Marčiulynaitė Ustilienė.

Tais atvejais, kai sudetingo endodontinio gydymo nepakanka, gali prireikti gydyti chirurginiu būdu – atlikti šaknies rezekciją su lūžgalio pašalinimu. Šį darbą odontologijos klinikoje „Ortodenta“ atlieka gydytoja periodontologė Nomeda Miknevičienė ir burnos chirurgas Dalius Matkevičius.

Lūžgalio šalinimas Vilniaus centre atliekamas klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A. Čia dirbanti kvalifikuotų ir profesionalių gydytojų komanda užtikrins, kad endodontinis gydymas, pergydymas ir lūžgalio šalinimas būtų atliktas kokybiškai ir už gerą kainą.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt