Augmentacija

Augmentacija

Veido ir žandikaulių, burnos chirurgo konsultacija – 30 Eur;
Kaulo priauginimas, sinuso pakėlimas – 100-900 Eur.

Žmogaus kaukolė yra, ko gero, sudėtingiausia griaučių dalis. Tai susiję su joje esančiais smegenimis, nervais, akimis, uoslės, virškinimo ir kvėpavimo organais. Ją sudaro veido ir smegeninė dalys, iš viso – net 23 pagrindiniai kaulai, tarpusavyje sujungti įvairiomis jungtimis.

Planuodamas viršutinių dantų implantavimo procedūrą, gydytojas pirmiausia apžiūri viršutinį žandikaulį. Šis kaulas turi būti tvirtas ir pakankamo dydžio, kad į jį būtų galima įsriegti reikiamą skaičių implantų bei suformuoti pacientui reikalingus viršutinius krūminius dantis.

Viršutinis žandikaulis yra porinis tuščiaviduris kaulas, kuris formuoja nosies, burnos ir akiduobių sieneles, bei turi keturias ataugas. Apatinė atauga yra dantinė, kurioje ir yra įsitvirtinę dantys, o kaulo kūnas yra tuščiaviduris, ta ertmė ir vadinama viršutinio žandikaulio ančiu arba sinusu.

Dažnai krūminių dantų šaknys natūraliai įsilieja į sinuso ertmę. Nuo sinuso ertmės jas skiria plona kaulinė plokštelė arba tiesiog sinuso gleivinė. Tokia anatomija yra paveldima genetiškai ir tinkamai prižiūrinčiam dantis žmogui problemų nekelia. Tačiau praradus savus dantis žandikaulio kaulo ilgainiui lieka per mažai, kartais iki vos 2–5 mm. Tokiu atveju savo pacientams reikalingas žandikaulio kaulo priauginimas, kuris dar vadinamas žandikaulio kaulo augmentacija arba sinuso dugno pakėlimas (angl. sinus lift).

Sinusliftas – operacija, kurios metu kaulas priauginamas link žandikaulio ančio. Gydytojas burnos ertmėje, sinuso dugno projekcijoje padaro nedidelį langelį, per kurį švelniai pakelia jį dengiančią sinuso gleivinę ir šią ertmę pripildo dirbtinio kaulo granulių. Per maždaug 5–8 mėnesius dirbtinį kaulą išraizgo kraujagyslės ir jis tampa nuosavu kaulu.

Žandikaulio kaulo trūkumas gali būti nulemtas genetiškai, taip pat gali atsirasti išrovus dantis ir į jų vietą neįsriegus implantų, gali nunykti dėl ilgai nešiotų išimamų protezų ar uždelsto ir negydyto uždegimo aplink nuosavus dantis (parodontozės ar net cistų aplink dantų šaknis).

Jei jūsų draugai klausinėja, kur Vilniuje žandikaulio kaulo priauginimas atliekamas kokybiškai, drąsiai rekomenduokite jiems mūsų kliniką. Žandikaulio kaulo augmentacija atliekama Vilniaus centre, klinikoje „Ortodenta“.

Sudėtingas kaulo priauginimo ir sinuso dugno pakėlimo operacijas daro profesionalus burnos chirurgas Dalius Matkevičius. Kiekvieno paciento atvejis visada vertinamas individualiai: apžiūrima, kiek yra esamo žandikaulio kaulo, išmatuojamas jo aukštis, tvirtumas, atsižvelgiama į sinuso išsidėstymą ir jo būklę.

Įvertinus šiuos duomenis vieniems pacientams iš pradžių rekomenduojama atlikti sinuso dugno pakėlimą ir tik po keleto mėnesių sriegti implantus, kitiems sinuso dugno pakėlimas ir implantavimas gali būti atliekamas ir vienos operacijos metu.

Visų operacijų metu naudojamos tik sertifikuotos medžiagos ir medicininiai įrenginiai.
Sinuso pakėlimas Vilniuje už gerą kainą – klinika „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus 6A, Vilnius, tel. +370 855 69 272.

AR ŽINOTE, KAD
Žandikaulio kaulo dydis priklauso, kokiose populiacijose esate gimę jūs ir jūsų protėviai? Moksliniais tyrimais nustatyta, kad šiauriečių populiacijoje gyvenančių žmonių žandikaulių ančiai (ertmės) yra gerokai didesni nei pietiečių.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt