Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Konsultacijos kaina – 20 Eur;
Bemetalės keramikos (cirkonio) vainikėlis – 350-500 Eur.

Dantų protezavimo prireikia tada, kai reikia atstatyti trūkstamus pavienius dantis arba netekus jų visų. Taip pat protezuojama, kai būtina atkurti prarastą dantų funkciją bei vėl suteikti šypsenai gražų ir estetišką vaizdą.
Dantų protezavimas gali būti atliekamas įvairiais būdais.

Fiksuoti (neišimami) dantų protezai naudojami pavieniams dantims protezuoti. Tais atvejais, kai dantų sienelės yra silpnos, su giliomis kariozinėmis ertmėmis, o dantų šaknims taikytas endodontinis gydymas, bandyti atkurti tokį dantį jį plombuojant nėra tikslinga. Jis nebus pakankamai tvirtas ir iškils rizika, kad anksčiau ar vėliau suskils. Todėl tokiais atvejais rekomenduojame atstatyti tokius dantis protezuojant juos vainikėliu.

Kai lanke trūksta keleto dantų, galima rinktis protezavimą tiltais. Tai protezo konstrukcija, kuri tvirtinama prie nušlifuotų gretimų dantų ir apgaubiama specialiai pagamintais vainikėliais.

Dantų protezavimas Vilniuje atliekamas odontologijos klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A.
Tiek pavieniai protezai, tiek jų tiltinės konstrukcijos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų.

Cirkonio keramikos vainikėliai yra labai tvirti ir ypač estetiškai atrodantys protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis gaminamas frezuojant kompiuterizuotomis technologijomis, todėl yra ne tik idealiai pritaikytas pacientui, bet ir lengvas bei labai natūraliai atrodantis. Cirkonio oksidas yra biologiškai suderinta medžiaga, todėl nesukels jokių uždegiminių bei alerginių organizmo reakcijų.
Cirkonio keramikos vainikėliai yra tvirtesni nei metalo keramikos konstrukcijos ir gali būti naudojami įvairiems tiek šoninių, tiek priekinių dantų defektams atstatyti.

Bemetalės keramikos (presuoti) vainikėliai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Porcelianiniai vainikėliai yra laidūs šviesai, todėl atrodo labai natūraliai, tačiau tinkami tik pavieniams priekinių dantų defektams panaikinti, tvirtesniems protezams rekomenduojame rinktis cirkonio keramiką.

Metalo keramikos vaininėlio karkasas gaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu paciento dantų spalvą. Šiuo būdu galima protezuoti tiek pavienius dantis, tiek dantų eilę. Tokie protezai yra pigesni nei bemetaliai, tačiau vainikėlyje esantis metalas nėra laidus šviesai, todėl danties protezas neatrodys taip natūraliai, kaip cirkonio ar bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiras tamsi linija, kuri išduos aplinkiniams, kad dantys nėra natūralūs. Dėl to rekomenduojame dantis protezuoti cirkonio keramikos vainikėliais arba frezuoto pilno kontūro cirkonio vainikėliais.

Kultiniai įklotai dedami norint atkurti pažeistus danties vainiko audinius virš dantenų. Dantų šaknys turi būti sveikos. Atstačius pažeisto danties kultį kultiniu kaiščiu, jis protezuojamas vainikėliu, galutinai atkuriančiu danties anatominę formą. Kokios medžiagos įklotą naudoti priklauso nuo protezo rūšies.

Laikinieji vainikėliai yra dedami ant paruoštų protezuoti dantų, kad apsaugotų juos ir išlaikytų tinkamą dantenų būklę, kol gaminamas nuolatinis vainikėlis. Laikinasis vainikėlis pagamintas iš plastmasės ir skirtas naudoti tik keletą savaičių. Jis yra labai trapus, todėl turi būti tinkamai prižiūrimas.

Išimami protezai
Išimami protezai arba vadinamosios dantų plokštelės gali būti pilnos arba dalinės. Tai priklauso nuo to, kiek dantų trūksta. Plokštelės yra dviejų tipų: standartines akrilinės ir elastinės. Jos burnoje prisitvirtina specialiais klijais, tačiau visiškai atkurti kramtomosios funkcijos jomis nėra įmanoma. Taip pat būna ir išimamų lanko atraminių protezų, pagamintų iš plono metalo pagrindo ir liejamų individualiai pacientui. Jie burnoje neužima daug vietos ir yra patogesni nei dantų plokštelės.

Idealiai jums tinkantys dantų protezai bus pritaikyti ir pagaminti Vilniaus centre esančioje mūsų klinikoje.
Todėl jei jums reikalingas dantų protezavimas Vilniuje, atvykite konsultacijai ir gydytoja odontologė Kristina Gegeckaitė užtikrins, kad ši paslauga būtų atlikta kokybiškai ir už gerą kainą.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt