Chirurginis dantų šalinimas

Chirurginis dantų šalinimas

Danties šalinimo kaina – 90-160 Eur.

Pagrindinis šiuolaikinės odontologijos tikslas yra stengtis išgydyti dantis ir tik neišvengiamais atvejais, kai dantys būna tiek pažeisti, kad jų nebeįmanoma išgelbėti, tenka juos pašalinti.

Burnos chirurgijoje dantų traukimo procedūra yra viena iš dažniausiai atliekamų procedūrų. Paprastai chirurginis dantų šalinimas atliekamas, kai jų vainikas būna pernelyg suiręs taisyti, kai stipriai pažengusios pacientų periodonto ligos, kai šalia šaknų būna susiformavę pūliniai. Taip pat kartais atsisakyti kai kurių dantų reikia dėl reikalingų ortodontinių korekcijų, netaisyklingos dantų padėties, danties arba jo šaknies lūžio arba kai matoma, jog dantis dygsta neteisingai ir gali pakenkti kitiems sveikiems dantims.

Viena iš dažiausiai atliekamų chirurginio dantų gydymo operacijų yra protinių dantų šalinimas. Protiniai dantys yra sunkiai pasiekiami ir juos nelengva kruopščiai nuvalyti. Dėl to juos greičiau pažeidžia ėduonis ir pamažu jie ima gesti. Ne paslaptis, kad šie dantys ir dygsta sunkiau, dėl ko pacientams ima skaudėti greta esančius dantis, o kartais net kyla uždegimas.

Dažniausios protinių dantų sukeltos komplikacijos yra dantų ir žandikaulių skausmas, protinių ir gretimų dantų kariesas, dantų ir žandikaulių skausmas, veido audinių tinimas, pasunkėjęs išsižiojimas, iškrypusi gretimų sveikų dantų padėtis, minkštųjų audinių uždegimas ir kita.

Pagrindinės dantų rovimo priežastys:
⦁ Stipriai suiręs danties vainikas;
⦁ Išplitę periodonto ligos;
⦁ Pūlingas procesas aplink danties šaknį;
⦁ Ortodontinė korekcija;
⦁ Netaisyklinga danties padėtis;
⦁ Danties arba jo šaknies lūžis;
⦁ Patologinis danties dygimas ir kt.

Svarbu žinoti, kad uždelsus ir laiku neištraukus ėduonies pažeistų dantų, jie gali ne tik sukelti nuolatinį blogą burnos kvapą, veido ištinimą, bet ir paskatinti periodonto raiščio ir kaulo uždegimo bei žandikaulio kaulo tirpimo procesus. Visais atvejais tai nemalonus, skausmingas ir galiausiai vis tiek odontologo kabinete pasibaigiantis procesas.

Pacientai kartais klaidingai galvoja, kad dantų traukimas yra labai skausmingas. Šiuolaikinė odontologija gali užtikrinti, kad bet kokia chirurginė operacija bus atlikta visiškai be skausmo ir nesukeliant jokio diskomforto pacientui. Tačiau burnos chirurgui tai didelio kruopštumo ir atsakomybės reikalaujantis darbas.

Paprasto ar protinio danties traukimas užtrunka 10 – 20 minučių. Retinuotą (dar neišdygusį) dantį ištraukti gali užtrukti iki pusvalandžio, tačiau tai kiekvieną kartą priklauso nuo atvejo sudėtingumo.

Chirurginis dantų šalinimas Vilniuje esančioje odontologijos klinikoje „Ortodenta“ atliekamas tokia eiga:
Esant reikalui, pacientui padaroma panoraminė dantų nuotrauka, burnos chirurgas įvertina dantų būklę ir aptaria gydymo eigą su pacientu. Tuomet atliekamas medikamentinis nuskausminimas vietinėje nejautroje. Įsitikinus, kad pacientas nejaučia skausmo, burnos chirurgas specialiais chirurginiais instrumentais pašalina reikiamą dantį, o atsivėrusią ertmę kruopščiai išvalo bei užsiuva.

Atslūgus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, keletą artimiausių dienų pacientas gali jausti nedidelį skausmą, kartais gali atsirasti lengvas patinimas. Po dantų traukimo procedūrų keletą dienų nerekomenduojame sportuoti, eiti į pirtį, tai pat patariama vengti didesnio fizinio krūvio.

Chirurginis dantų gydymas – viena sudėtingiausių odontologijos sričių. Klinikoje „Ortodenta“ visas chirurginio dantų gydymo operacijas atlieka profesionalus burnos chirurgas Dalius Matkevičius. Todėl, jei jums reikalingas chirurginis dantų gydymas Vilniaus centre, registruokitės konsultacijai ir jums bus suteiktos aukščiausios kokybės paslaugos.

Odontologijos klinika „Ortodenta“ – chirurginis dantų šalinimas už gerą kainą. Protinių dantų rovimo kainos nuo 90 Eur.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt