Dantų kanalų pergydymas

Dantų kanalų pergydymas

Endodontinis dantų kanalų pergydymas reikalingas, kuomet danties kanalai buvo gydyti jau anksčiau ir nehermetiškomis medžiagomis. Taip pat pergydymas būtinas, kai atsiranda uždegimas aplink danties šaknies viršūnę arba ankstesnio gydymo metu nebuvo išlaikytas danties vainiko hermetiškumas: nebuvo baigtas gydymas, iškrito plomba arba liko neužbaigtas danties protezavimas. Tokiais atvejais iškyla didelė rizika, kad danties šaknies kanalo plombinė medžiaga gali būti užsiteršusi mikroorganizmais ir pacientui būtinas dantų kanalų pergydymas mikroskopu.

Dantų kanalų pergydymas mikroskopu atliekamas Vilniaus centre esančioje klinikoje „Ortodenta“. Mūsų klinikoje dirbanti endodontologė užtikrins, kad dantų kanalų pergydymas jums bus atliktas profesionaliai ir už gerą kainą.

Kiekvienas kanalų pergydymo atvejis yra unikali procedūra, reikalaujanti profesionalaus gydytojo endodontologo patirties. Gydymo metodai, naudojami instrumentai ir medikamentai kiekvienam pacientui parenkami individualiai. Prieš pradedant endodontinį pergydymą būtina pasikonsultuoti su gydytoju endodontologu.

Šioje srityje specializuojasi mūsų klinikoje dirbanti gydytoja Raimonda Marčiulynaitė Ustilienė. Pirmojo vizito metu ji įvertina, kokia yra danties vainiko būklė, ar kokybiškai užpildytas šaknies kanalas ankstesnio gydymo metu, pasidomi, ar anksčiau nėra buvę gydymo komplikacijų, bei įvertina technines pergydymo galimybes, numatomus darbų kaštus ir paciento pageidavimus.

Naujos technologijos, modernūs instrumentai ir aukščiausios kokybės medžiagos gydytojui endodontologui suteikia didesnių galimybių savo darbą atlikti profesionaliai. Klinikoje „Ortodenta“ dirbame mikroskopu „Labomed“, leidžiančiu mums pamatyti ir smulkiausius pažeidimus. Ultragarso aparatu „Satelec“ saugiai ir kruopščiai šaliname senas plombines medžiagas, išvalome pastas, cementą ar gutaperčą. Juo taip pat pasiekiame užsidariusius (kalcifikuotus) kanalėlius. Šaknies viršūnės ieškikliu, profesionalų vadinamu apeksolokatoriumi, nustatome dantų šaknų ilgį milimetro tikslumu. Šaknų kanalų angoms hermetizuoti naudojame pažangų „Calamus Dual System“ termoplastinės gutaperčos kanalų užpildymo metodą. Tiksliai apskaičiuojame spaudimą ir „Calamus Dual“ prietaisu sušvirkščiame į danties kanalą iki reikiamos temperatūros įkaitintos gutaperčos – specialaus biologiškai su žmogaus organizmu suderinto polimero. Taip pat naudojame ir medžiagą MTA (mineralinio trioksido agregatą). Tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga stimuliuoja osteoblastų funkcijas ir skatina alveolinio kaulo atsistatymą uždegimo pažeistoje vietoje.

Dantų kanalų gydymo ir pergydymo metu darome rentgeno nuotraukas. Analizuodami jas ne tik nustatome diagnozę, pamatome ligos priežastis bet ir stebime bei kontroliuojame gydymo eigą. Endodontinio gydymo metu pašalinami mikroorganizmai iš danties šaknies kanalų sistemos. Tačiau jei bakterijų išplitimas yra didelis, gali prireikti ir sudėtingesnio gydymo. Tokiais atvejais, kai pacientų šaknies viršūnes dentino kanalėliai (tubulės) arba mikroorganizmai yra susiformavę į cistas aplink šaknies viršūnę, o šios veikia kaip apsauginė kapsulė, neleidžianti žmogaus imuninei sistemai įveikti bakterijų, vien tik endodontinio gydymo nepakanka. Tokiais atvejais uždarome danties šaknies viršūnę specialia medžiaga MTA ir imamės chirurginio šaknies cistos gydymo – vadinamosios šaknies rezekcijos bei pašaliname cistą. Šiuos darbus odontologijos klinikoje „Ortodenta“ atlieka kvalifikuota gydytoja periodontologė Nomeda Miknevičienė ir burnos chirurgas Dalius Matkevičius.

Jei jums reikalingas dantų kanalų pergydymas, kreipkitės į Vilniuje esančią odontologijos kliniką „Ortodenta“.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt