Lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika

Lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika

Konsultacijos kaina – 30 Eur;
Pasaitėlio plastika – 90-130 Eur.

Viršutinė, apatinė lūpa ir liežuvis turi į plėvę panašų darinį – pasaitėlį. Jis reikalingas tam, kad prilaikytų ir apribotų lūpų ir liežuvio judesius. Jei pasaitėlis išsivystęs tinkamai, jis nesukelia jokio diskomforto, tačiau jei jo ilgis arba storis netinkamas, reikalinga lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika.

Trumpas liežuvio pasaitėlis – įgimta liga. Jos priežastis nėra iki galo žinoma, tačiau dažnu atveju ji būna paveldima. Vaisiui augant gimdoje liežuvis formuojasi iki įprastinio dydžio. Tačiau jei šis procesas sutrinka, didelė tikimybė, kad liežuvio pasaitėlis bus nepakankamo ilgio. Vaikui gimus, pasaitėlis dar gali formuotis apie 2–3 metus. Yra žinoma, kad berniukams ši liga pasitaiko 2,5 karto dažniau nei mergaitėms.

Nuo liežuvio pasaitėlio ilgio iš pradžių priklauso vaiko gebėjimas maitintis (naujagimiui sunku žįsti, jo mityba gali tapti nepakankama). Taip pat pasaitėlis lemia ir gebėjimą tarti garsus.

Vilniaus centre lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika atliekama mūsų klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A. Todėl jei manote, kad jums ar jūsų vaikui reikia atlikti lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika, kreipkitės ir pakoreguosime pasaitėlį už gerą kainą.

Svarbu laiku pastebėti simptomus ir imtis tinkamų priemonių jiems ištaisyti.
Jei pastebite, kad pakėlus lūpą, pasaitėlis tęsiasi iki centrinio tarpdančio, o iškišus liežuvį matosi, jog jis yra prisitvirtinęs netoli liežuvio galiuko, tai galėtų būti pirmieji vizualūs simptomai, kad pasaitėlis yra netinkamo ilgio.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jeigu sunku iškišti liežuvį arba tai padaryti pavyksta tik iki priekinių dantų. Sunerimti reikėtų ir jei liežuviu negalite pasiekti gomurio, o kišamo liežuvio viršūnėlė atrodo kaip V raidė. Atkreipkite dėmesį, jei tarp priekinių dantų pradeda rastis tarpelis bei trinka kalba, visi šie simptomai signalizuoja apie ligą, todėl nedelsdami kreipkitės į specialistus.

Dažnu atveju pasaitėlių problemą diagnozuoja logopedas. Pastebėjęs, kad jo pacientai negali ištarti tokių garsų kaip š, ž, č, r, l, t, d ir n, jis išrašo siuntimą atlikti lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastiką. Įprastai pasaitėliai vis dar operuojami chirurginiu būdu – frenuloplastika. Tačiau gijimas po tokios operacijos trunka ilgiau ir yra nemalonesnis, o po operacijos reikia atvykti išimti siūlus.

Mūsų klinikoje lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika atliekama lazeriu. Pati procedūra yra neskausminga, jos trukmė neilga, nėra jokio kraujavimo, pooperacinio skausmo, nereikia siūti ir vėliau dar kartą atvykti pas gydytoją jų išimti. Mūsų pacientai, jau išbandę šį gydymo metodą, nei operacijos metu, nei pooperaciniu laikotarpiu nepatyrė didelio diskomforto.

Jei jums reikalinga lūpų ir liežuvio pasaitėlio plastika, kreipkitės į Vilniuje esančią odontologijos mūsų kliniką „Ortodenta“.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt