Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas

Dantį sudaro trys mineralizuoti audiniai ir pulpa:
• Emalis, kuris dengia visą danties vainiką, jį mes matome burnos ertmėje;
• Dentinas, sudarantis pagrindinį danties kūną ir jo formą;
• Cementas, kuris dengia danties šaknis, jis yra paniręs į žandikaulio kaulą ir apsuptas periodonto audinių. Sveikoje burnos ertmėje jis neturi sąlyčio su burnos ertme ir seilėmis;
• Pulpa – jungiamojo audinio darinys, kurį sudaro kraujagyslės ir nervai.

Kol dentiną dengia nepažeistas emalis ir cementas, tol pulpa yra apsaugota nuo išorinių dirgiklių ir pažeidimų. Dažniausiai paplitusi burnos ertmės liga yra ėduonis, vadinamasis kariesas. Ėduoniui pažeidus dentiną ar cementą ir jam plintant link pulpos, dentinas pamažu virsta minkšta mase, kurioje veisiasi bakterijos. Šių bakterijų išskiriamos medžiagos patenka į pulpą ir skatina danties nervo ir kraujagyslių audinių irimą, vadinamąjį pulpitą. Pacientai ima skųstis stipriu skausmu, kuris dažniausiai prasideda naktį arba vartojant šiltą maistą ir gėrimus. Uždegimui išplitus visoje pulpoje, jos audiniai žūsta.

Mikroorganizmams pradėjus plisti toliau už šaknies kanalo ribų, periodonto audiniuose ir alveoliniame kaule prasideda irimo procesai. Pulpos uždegimas (pulpitas) pereina į kitą, sunkesnę ligos eigą – periodontitą (apydančio audinių uždegimą). Pacientai pradeda skųstis maudžiančiu, pulsuojančiu skausmu, tampa skausminga sukąsti dantis, neretai stipriai ir staigiai ištinstama.

Prasidėjęs danties nervo uždegimas gydomas tik pašalinant danties nervą endodontinio gydymo metu. Viršūninio periodontito gydymo pagrindas yra mikroorganizmų pašalinimas iš šaknies kanalų sistemos. Kai mikroorganizmai yra tik pagrindiniame šaknies kanale, įprastas šaknies kanalo paruošimas yra efektyvi priemonė, tačiau ligai įsisenėjus ir mikroorganizmams išplitus į pridėtinius kanalėlius ir dentino tubules, jiems išvalyti reikalinga sudėtingesnė ir specialių įgūdžių reikalaujanti gydymo procedūra – dantų kanalų gydymas mikroskopu.

Dantų šaknų kanalų gydymas prasideda nuo kanalų išvalymo. Šaknų kanalų sistemą sudaro pagrindinis, bei šoniniai kanalėliai, kanalo sąsmaukos, bei viršūnės delta. Tokiu atveju reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu. Vilniaus centre jis atliekamas odontologijos klinikoje „Ortodenta“. Čia taip pat naudojame ir rankinius, ultragarsinius ir mašininius „Densplay X-smart“ instrumentus, su kuriais dirbdami, mikroorganizmus iš dantų kanalų išvalome greičiau ir efektyviau.

Kai dantų šaknų kanalai išvalyti, reikalinga hermetiškai užpildyti šaknų kanalų sistemos angas. Tai svarbu, kad būtų išvengta burnos ertmės skysčių patekimo ant periodonto audinių. Šaknų kanalų angos hermetizuojamos ypač kruopščiai, o pažeisti audiniai aplink šaknį ima gyti.

Mūsų klinikoje šaknų kanalų angoms hermetizuoti naudojame pažangų „Calamus Dual System“ termoplastinės gutaperčos kanalų užpildymo metodą. Gydytojas endodontologas tiksliai apskaičiuoja spaudimą ir „Calamus Dual“ prietaisu sušvirkščia į danties kanalą iki reikiamos temperatūros įkaitintos gutaperčos – specialaus bei biologiškai su žmogaus organizmu suderinto polimero.

Kai dantų šaknų kanalai sugyja, lieka atstatyti danties vainiką. Priklausomai nuo to, kas geriau tinka pacientui, dantų vainikai atstatomi plombuojant arba protezuojant.

Jei jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas už gerą kainą, dantų kanalų gydymas mikroskopu atliekamas Vilniuje, A. Juozapavičiaus 6A.

AR ŽINOTE, KAD gutaperča yra unikalus ir natūralus polimeras, kuris išgaunamas iš Indonezijoje, Malaizijoje ir Filipinuose augančių medžių.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt