Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Plombavimo kaina – 80-155 Eur.

Vaikų dantų gydymas

Dantų plombavimas yra, ko gero, viena dažniausiai odontologijos klinikose teikiamų paslaugų. Vilniaus centre šią procedūrą atlieka kvalifikuoti ir profesionalūs odontologijos klinikos „Ortodenta“ gydytojai. Dantų plombavimas yra dantų gydymo dalis, skirta dantų funkcijai ir jų estetiniam vaizdui atstatyti, o kitaip tariant – tai ėduonies gydymas išvalant atsiradusią skylutę, užtaisant ją plomba ir taip užkertant kelią kariesui plisti giliau.

Dantų kariesas yra maisto ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga, kurios padarinys – yrantys kalcifikuoti danties audiniai. Dėl nepakankamai geros burnos higienos pradėjus kauptis apnašoms ir jose tarpstančims bakterijoms, prasideda pirminė danties emalio demineralizacija (kariozinė dėmė). Kad kariozinės dėmės neatsirastų, savo pacientams rekomenduojama pakoreguoti mitybos įpročius, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną bei mechaniškai pašalinti akmenis, taip pat atidžiau valyti dantis patiems.

Negydant dantų pažeidimų, ėduonis plinta toliau, dantys tampa jautrūs, juos ima skaudėti, jie gali lūžti, o uždelsus ilgiau, gali tekti tvarkyti dantų kanalus ar blogiausia – šalinti dantį. Kad to išvengtumėte, kreipkitės į odontologijos kliniką „Ortodenta“. Mūsų gydytojai pasirūpins, kad dantų plombavimas jums būtų atliktas kokybiškai ir už gerą kainą.

Kai kariozinė ertmė, vadinamoji „skylutė“, jau yra atsiradusi, odontologas paruošia dantį plombuoti. Šio proceso metu, jei yra poreikis, atliekamas nuskausminimas, pašalinami pažeisti danties audiniai, naudojama surišimo sistema ir plombuojama sluoksniavimo metodika. Plombuojant atkuriama natūrali danties forma, funkcija ir estetinis vaizdas.

Dantų plombavimui dažniausiai yra naudojami šviesoje kietėjantys kompozitai, rečiau – stiklo jonomeriniai cementai, kompomerai (kai plombuojami tik pieniniai dantys). Šviesoje kietinami kompozitai atrodo estetiškai ir yra patvarūs. Jų sudėtyje yra pigmentinių medžiagų, galinčių suteikti plombai skirtingų atspalvių. Tai leidžia gydytojui parinkti spalvą, kuri yra artimiausia paciento natūraliai danties spalvai. Šviesoje kietinami kompozitai yra tvirti, jų nusidėvėjimas prilyginamas natūraliam dantų nusidėvėjimui. Gydymo metu gali būti naudojama ir laikina dantų plomba. Ji uždedama, kad gydymas truks ilgiau nei vieną vizitą, pavyzdžiui tuomet, kai kuriam laikui dedamas gydomasis pamušalas arba atliekamas endodontinis gydymas. Tačiau laikina plomba yra kur kas pralaidesnė ir nėra patvari nešioti ilgą laiką, todėl ją būtina keisti nuolatine plomba.

Vizito metu pacientams suteikiame visą reikalingą informaciją ir paaiškiname, kuri plomba jo atveju yra tinkamiausia. Tais atvejais, kai kokybiškai atstatyti danties plombine medžiaga nebėra įmanoma, rekomenduojame dantis protezuoti.

Karieso pažeidimai dažniausiai pastebimi eilinės apžiūros metu, zonduojant, o kai kuriais atvejais, tik stebint rentgeno nuotraukas. Taip pat derėtų žinoti, kad ne visi danties audinių spalvos pakitimai yra ėduonis, kurį reikėtų valyti ir plombuoti. Šiuolaikinėje odontologijoje visos plombavimo procedūros atliekamos paisant estetikos – nesvarbu, ar plombuojami priekiniai, ar šoniniai (krūminiai) dantys.

Dantų plombavimo metu atliktų restauracijų ilgaamžiškumas priklauso nuo paciento burnos higienos įgūdžių, danties defekto dydžio, plombavimą atlikusio gydytojo patirties, pasirinktos medžiagos, mitybos įpročių ir pan. Rekomenduojama pasikonsultavus su gydytoju odontologu, kartą per metus ar pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną, o profilaktiškai dantis pasitikrinti du kartus per metus. Dantų plombavimas Vilniuje atliekamas mūsų odontologijos klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt