Konsultacijos kaina – 40-50 Eur;
Estetinis plombavimas – 150-300 Eur.
Kas yra estetinis plombavimas? Kuo jis skiriasi nuo paprasto plombavimo?
Estetinis dantų plombavimas – tai tiesioginė dantų restauracija burnos ertmėje, labiausiai tausojanti sveikus danties audinius. Dantys nebūna šlifuojami, todėl išlieka gyvybingi. Estetinį plombavimą rekomenduojame, kai dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nuskilę, nudilę, prieš pakeičiant senas, praradusias spalvą, nekokybiškas plombas, norint panaikinti tarpus tarp dantų, kai danties padėtis ar forma yra netaisyklinga, taip pat – kai dantis yra nuskeltas po traumos.
Estetinis dantų plombavimas atliekamas Vilniaus centre, mūsų klinikoje „Ortodenta“. Natūralus dantis susideda iš keleto sluoksnių, besiskiriančių spalva, skaidrumu, kietumu. Plombuojama smulkmeniškai ir išlaikant proporcijas, biomimetiškai – sluoksnis po sluoksnio – lygiai taip, kaip išsivystę danties audiniai. Gydytojas imituoja smulkias detales, pritaiko spalvos gylį bei tiksliai atstato danties formą, kas dantis ne tik estetiškai atrodytų, bet ir tinkamai funkcionuotų.
Kartais sulaukiame pacientų, kurių dantys būna atkurti tarsi „kabančiomis“ plombomis. Jų nepripoliruoti ir atšokę krašteliai ilgainiui pacientams sukelia ilgalaikį dantenų uždegimą – dantenos kraujuoja, tamsėja. Tai kenkia kaului ir leidžia vystytis periodonto uždegimui.
Net mažos smulkmenos, tokios kaip vienodai užapvalinti dantų kampučiai, dantų plotis, danties krašteliai turi derėti tarpusavyje ir susilieti į vieną visumą, tik tokiu atveju gausime puikų estetinį vaizdą. Estetišką ir kokybišką dantų restauraciją gali atlikti tik ypač kruopštus ir patyręs gydytojas. Šis dažnai ilgas valandas užtrunkantis darbas reikalauja nemažai kantrybės, meninių sugebėjimų, patirties, profesionalumo ir talento.
Klinikoje „Ortodenta“ estetinis dantų plombavimas už gerą kainą atliekamas naudojant tik aukščiausios kokybės sertifikuotas plombines medžiagas, kurios savo fizinėmis savybėmis – tvirtumu, sukibimu su dantimi, dilumu ir kt., prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, o platus atspalvių pasirinkimas suteikia galimybę atkurti individualų dantį. Pagal situaciją svarbu parinkti tinkamą kompozicinę medžiagą, nes tarpusavyje kompozitai skiriasi kai kuriais parametrais, pvz. spalva, atspindžio koeficientu, elastingumo moduliu (geba deformuotis išilgai ašies), poliravimosi savybėmis ir t.t. Plombuodami naudojame tik itin kokybiškas surišimo sistemas ir poliravimo priemones. Tam, kad nuo drėgmės burnos ertmėje būtų apsaugoti restauruojami dantys, juos saugo speciali guma – koferdamas. Tai leidžia plomboms gerai sukibti su danties audiniais ir jos tarnauja ilgiau.
Estetinį plombavimą rekomenduojame, kai:
• reikia atkurti ėduonies pažeistus danties audinius;
• būtina pakeisti senas, nekokybiškas, pakeitusias spalvą plombas;
• vargina dantenų kraujavimas dėl senų plombų;
• prireikia anatomiškai restauruoti nusidėvėjusius, nutrupėjusius ar nuskilusius dantis;
• atkurti dantis po traumos, kai nuskelta dalis vainiko;
• norima suteikti norimą spalvą dantims (jei dantų balinimas nepadeda);
• siekiama panaikinti fluorozės pažeidimus ar pigmentines dėmes danties paviršiuje;
• būtina ištiesinti nežymiai pakrypusius dantis;
• norisi panaikinti tarpus tarp dantų;
• pasibaigus ortodontiniam gydymui iki idealios šypsenos trūksta kraštelio, kampelio.
Kompozitais galima ir net būtina restauruoti nudilusius dantis (priekinių dantų kandamuosius kraštus ir krūminių kramtomuosius paviršius). Nudilus dantų kandamiesiams ar kramtomiesiams paviršiams – emalei, atsiveria apie penkis kartus minkštesnis danties audinys, vadinamasis dentinas, ir tuomet dilimas paspartėja. Dantų dilimas būdingas ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus amžiaus pacientams, ypač dėl bruksizmo (dantų griežimo).
Esant netaisyklingai dantų padėčiai, jei dantys sveiki, pirmiausia rekomenduojame rinktis ortodontinį gydymą (breketais ir pan.), nes taip visiškai išsaugomi natūralūs dantys. Ir tik po ortodontinio gydymo, jeigu reikalinga, pakoreguojame šypseną minimalia estetinio plombavimo procedūra. Tačiau kai kurie pacientai atsisako paprastai ilgiau užtrunkančio ortodontinio gydymo ir nori greito rezultato per vieną dieną. Galime sukurti gražią ir lygią šypseną vieno vizito metu, bet visuomet rekomenduojame saugoti savo natūralius sveikus dantis. Netaisyklingoje padėtyje esantį dantį galima ištiesinti estetinėmis plombomis. Tačiau tai galima atlikti tik esant nedideliems išsidėstymo defektams dantų lanke. Šiuo atveju nepageidaujamoje vietoje esantys danties audiniai yra nušlifuojami, o trūkstami atstatomi kompozitu. Jei danties audinių yra likę mažiau nei pusė danties, vertėtų rinktis protezavimą cirkonio ar bemetalės keramikos vainikėliais.
Burnos ertmės priežiūra po estetinio plombavimo
Prieš estetinį plombavimą visada rekomenduojame atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Jos metu nuo dantų nuvalomi konkrementai, apnašos, dantys nupoliruojami pasta. Pacientui pageidaujant, atliekamas ir dantų balinimas. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6–12 mėnesių.
Dieną po plombavimo reikėtų nevartoti dažančių maisto produktų (arbatos, kavos, burokėlių, mėlynių, raudono vyno ir pan.). Burnos ertmės prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių, tad nesibaiminkite, jei pastebėsite kalbos ar kramtymo pakitimus.
Atlikus estetinę dantų restauraciją, būtina kontrolinė apžiūra po 2–4 savaičių. Jos metu įvertinamas estetinio plombavimo rezultatas – spalva, plombinės medžiagos sukibimas, gleivinės būklė ir kt. Jei prireikia, atliekamos nedidelės korekcijos.
Gausus dažančių maisto produktų vartojimas gali keisti plombų spalvą, nes dėl jų kaupiasi pigmentinės apnašos, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantų audiniais. Siekdami sumažinti pigmentinių apnašų kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus ir gėrimus. Atkreipkite dėmesį, kad dėl rūkymo dantys gali papilkėti. Rekomenduojame vengti kąsti kietus maisto produktus (vaisius su kauliukais, kaulus, keptą duoną ir pan) ar kitas medžiagas (siūlą, rašiklį, butelių kamščius ir pan.). Tai suteikia papildomo krūvio dantims, dėl ko jie gali nuskilti.
Patariame naudoti mažo abrazyvumo dantų pastą su fluoru (natrio fluoridu, amino fluoridu). Nenaudokite balinančių dantų pastų, kurių sudėtyje yra rūgščių: natrio karbonato rūgšties, citrinų rūgšties, sodos (braižo plombų paviršių), chlorheksidino (gali patamsėti ne tik plombos, bet ir danties audiniai), žolelių. Dantų šepetuką naudoti tik minkštą arba labai minkštą. Valykite vertikaliais arba sukamaisiais judesiais. Elektriniai šepetėliai padeda masažuoti ir dantenas. Rekomenduojame kasdien naudoti tarpdančių siūlą (patartina vaškuotą ir su fluoru) bei tarpdančių šepetėlius. Jei naudojate skalavimo skystį, reikėtų rinktis tokį, kuris neturi alkoholio, kad apsaugotumėte gleivinę nuo dehidratacijos (vandens netekimo) ir tausotumėte restauracines medžiagas. Alkoholis gali minkštinti plombines medžiagas ir skatinti jų mikropralaidumą. Jei dantys jautrūs, rekomenduojame naudoti specialų dantų kremą (GC MI Paste, GC Tooth Mousse ir pan.).
Po estetinės dantų restauracijos gydytojas gali rekomenduoti nešioti apsaugines kapas (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį). Apsauginę bruksizmo kapą būtina dėtis kiekvieną naktį.
Jei padidėja dantų jautrumas ar pastebite jų spalvos pakitimus, jei įskyla ar nuskyla plombos, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į mūsų kliniką.
Kokybiškas ir profesionalus estetinis dantų plombavimas – klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus 6A, Vilniuje.
„Ortodenta“ – patikima ortodontijos klinika Vilniaus centre.
Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272
El.paštas: klinika@ortodenta.lt