Ortodontija

Ortodontija

Konsultacijos kaina – 30 Eur;
Ortodontinė plokštelė – 200 Eur;
Konsultacija su pilnu ištyrimu – 90 Eur.

Breketų kainos vienam žandikauliui:
Metaliniai – 500 Eur;
Safyriniai – 800 Eur;

Skaidrios ortodontinės kapos – 3500 Eur;

Atsiprašome, tačiau šiuo metu naujų pacientų ortodontiniam gydymui nepriimame

Ortodontija – tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Gydymu siekiama sukurti ne tik estetišką, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, užtikrinantį geresnę dantų būklę.

Ortodontinis dantų tiesinimas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į 7–14 metų vaikų dantų lankų būklę. Anksti pradėtas dantų tiesinimas, anomalijų diagnozavimas ir jų ištaisymas būna lengvesnis, efektyvesnis, trumpesnis bei padeda išvengti sudėtingesnio gydymo ateityje. Gydant tokio amžiaus vaikus galima pasiekti itin gerų rezultatų, nes šiuo laikotarpiu dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas. Tačiau pastaruoju metu populiarėja ir suaugusiųjų dantų gydymas breketais. Pasibaigus jam, šypsena tobulinama protezuojant, implantuojant ir kitaip atkuriant trūkstamus dantis ir atrodo pastebimai estetiškiau.

Dantų tiesinimas breketais yra atliekamas profesionalaus gydytojo ortodonto. Kartais dantų gydymas kabėmis nerekomenduojamas arba derinamas su kitomis procedūromis (estetiniu plombavimu, protezavimu, chirurginėmis intervencijomis). Prieš pradėdamas ortodontinį gydymą gydytojas visada įsitikina, kad paciento burnos gleivinė ir dantys yra sveiki.

Jei pastebėjote, kad jūsų vaiko dantys sudygo kreivai ar netaisyklingai, yra susigrūdę, sukandimo metu matomas tarpas tarp žandikaulių arba pastebite veido asimetriją, vaikas dažniau kvėpuoja per burną, per anksti neteko pieninių dantų, čiulpia pirštą ar skundžiasi pasunkėjusiu kramtymu, nedelsdami kreipkitės į ortodontijos kliniką. Vilniuje ortodontijos paslaugas teikianti klinika yra „Ortodenta“. Todėl, jei jums arba jūsų vaikui reikalingas dantų tiesinimas, registruokitės į ortodontijos kliniką konsultacijai telefonu 8 655 69 272.

Ortodontiniai aparatai ir sistemos
Ortodontinis dantų tiesinimas ir gydymas atliekamas išimamais ortodontiniais aparatais (plokštelėmis, funkciniais aparatais), fiksuotais ortodontiniais aparatais (breketų sistemos) ir kapomis.

Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka apie 1,5–2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinio atvejo sudėtingumo, esamos patologijos, pasirinktos ortodontinio aparato sistemos, paciento amžiaus, kuomet buvo pradėtas gydymas, gydymo apimties ir paciento pareigingumo. Gydymas užtrunka, jei pacientas reguliariai neatvyksta į apžiūrą ir nesilaiko gydytojo nurodymų.

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią, kitaip vadinamą retencija.
Aktyvios gydymo fazės metu tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Pacientas pas gydytoją turi lankytis vidutiniškai kas 4–8 savaites. Koreguojant sąkandį ir modifikuojant žandikaulių augimą gydoma etapais. Tokiu atveju gali prireikti kelių rūšių ortodontinių aparatų, o gydymas trunka ilgiau.

Tam, kad ortodontinio gydymo metu pasiekti rezultatai išsilaikytų, pacientams kartais reikia nešioti reteinerius – specialias plokšteles arba kapas, skirtas dėvėti po ortodontinio gydymo. Reteineriai gali būti išimami arba fiksuoti ir reikalingi tam, kad dantys nesugrįžtų į buvusias vietas bei nereikėtų dantų tiesinti dar kartą. Gydytojas-ortodontas jums labiausiai tinkamus reteinerius parinks pagal individualų poreikį. Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, o kartais gali trukti visą gyvenimą.

Gydant sąkandžio, ar dantų padėties anomalijas, labai svarbi burnos higiena. Dantis būtina kruopščiai valyti minkštu šepetėliu ir pasta, naudoti skalavimo skystį. Breketai ir vietos esančios aplink juos valomi tarpdančių, ar vieno danties šepetėliais. Dantis ir breketus rekomenduojame išvalyti po kiekvieno valgio, ar užkandžiavimo.

Ką valgyti, jei nešiojate breketus?
Kol vyksta gydymas, negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto (džiūvėsėlių, keptos duonos, riešutų, morkų ar obuolių). Jeigu norisi, tokius produktus reikėtų smulkinti, kadangi valgant kietą maistą breketai ar jų sistemos dalys gali išlinkti ar net atšokti nuo dantų.

Tarp pagrindinių valgymų (pusryčių, pietų, vakarienės) nepatartina valgyti saldumynų, lukštenti saulėgrąžų. Rekomenduojame gerti tik nesaldžius gėrimus (mineralinį ar natūralų vandenį, arbatą). Išgėrus sulčių patartina išsiskalauti burną. Taip pat vienu metu stenkitės nevartoti skirtingų temperatūrų maisto produktų (karštos kavos su ledais).

Kruopščiai rūpintis burnos higiena svarbu, kadangi tinkamai neprižiūrint dantų gali atsirasti ėduonies. Ėduonis atsiranda dėl dantų paviršiuje aplink breketus liekančių apnašų, sukeliančių kariesą. Dėl blogos burnos higienos taip pat gali kilti dantenų uždegimas. Jo metu dantenos patinsta, pradeda kraujuoti, atsiranda blogas burnos kvapas, gali atsirasti bėrimų, skaudėti.

Renkantis netinkamą maistą pasitaiko įvairių komplikacijų. Breketai gali atsiklijuoti, atsirasti didelio laipsnio danties paslankumas, jo spalvos pokyčių, dantų nervų nekrozių bei šaknų rezorbcijų.

„Ortodenta“ – patikima ortodontijos klinika Vilniaus centre.
Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt