Apgamų Šalinimas

Apgamų Šalinimas

Apgamas – gėrybinis odos darinys. Su kai kuriais apgamais mes jau gimstame arba jie susiformuoja per kelis pirmus gyvenimo metus, o kitus apgamus mes įgyjame bėgant laikui. Įdomus faktas, kad daugiausiai apgamų pas žmogų atsiranda iki maždaug 40 metų, o bėgant metams jie gali pradėti nykti.

Daugiausiai apgamų atsiranda tose vietose, kur odą lengvai ir dažnai pasiekia saulė. Taip saulė ir soliariumai turi didžiausią įtaką apgamų pokyčiams.Todėl būnant saulėje yra būtina naudoti apsauginius spf kremus, o soliariumų reikėtų vengti apskritai. Taip pat apgamai, esantys lenkimo ar dirginimo vietose, tokiose kaip galūnių lenkimai, kirkšnys, ties liemenėlės ar kelnių liemens/diržo vieta gali keisti savo formą ar išvaizdą dažniau.

Apgamus rekomenduojame tikrintis kas metus ar du. Tačiau pacientai, papuolantys į rizikos grupes, apgamus turėtų stebėti patys,o jų įvertinimui pas gydytoją dermatovenerologą lankytis kas 6-12 mėnesių.

Rizikos grupės:

I-II fototipo žmonės (šviesūs/rusvi/rausvi plaukai, žydros/žalios/šviesiai rudos akys, blyški/šviesi/strazdanota, greitai raudonuojanti saulėje oda);
Daugiau nei 100 apgamų turintys žmonės;
Šeimoje turėję onkologinių odos susirgimų;
Jau turėję įtartinų ar pašalintų apgamų žmonės.

Apgamą reikia šalinti, jeigu:

Keičia savo formą, tampa asimetrišku;
Netolygiai auga ir didėja;
Atsiranda spalvos pokyčių;
Taip pat visus, didesnius nei 6mm apgamus reikia stebėti atidžiau.

Nesupiktybėjusių, lygių, nekeliančių estetinių problemų apgamų šalinti nerekomenduojame, nebent jie kelią vienokį ar kitokį diskomfortą. Šiuolaikinės technologijos apgamų šalinimą pavertė greita bei neskausmingą procedūra. Mūsų klinikoje apgamų, papilomų, karpų, keratozių, cistų ir kitų odos darinių šalinimą atlieka gydytoja dermatovenerologė Aurėja Kontrimienė. Prieš šalinant odos darinius, gydytoja juos išsamiai įvertina, atidžiai ištiria dermatoskopu, jeigu reikia vietiškai jį nuskausmina ir lazerio spinduliu darinį pašalina. Procedūra vidutiniškai trunka pusvalandį, o po jos žaizdos nereikia siūti ar perrišinėti. Viskas ko reikia pašalinto apgamo vietos priežiūrai yra specialus tepalas bei maži pleistriukai. Namų priežiūros rinkinį mes Jums duosime po procedūros.

Jeigu po ištyrimo gydytojas dermatovenerologas nuspręndžia, kad apgamas kelia įtarimų, jis gali būti pašalintas chirurginiu būdu ir išsiųstas histologiniam tyrimui.

Rekomendacijos po odos darinių šalinimo:

2-3 dienas nešlapinkite pašalinto darinio vietos;
Savaitę po procedūros nesilankykite pirtyje, saunoje, baseine;
Savaitę nedarykite intensyvių treniruočių, kurių metu prakaituotų pašalinto darinio vieta;
Kol žaizda nesugis, neatlikite kūno/veido procedūrų pašalinto darinio vietoje;
Dėvėkite laisvesnius drabužius, nesegėkite papuošalų pašalinto darinio vietoje;
Tris mėnesius nesideginkite saulėje/soliariume, jeigu drabužiai neuždengia pašalinto darinio vietos;
Naudokite apsaugą nuo saulės (spf);
Vadovaukitės gydytojo dermatovenerologo po procedūros pateiktomis rekomendacijomis.

„Ortodenta“ – patikima ortodontijos klinika Vilniaus centre.
Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt