Skauda Dantį

Skauda dantį? Gali būti kelios galimos priežastys. Pagrindinės priežastys kodel skauda dantį gali būti šios:

 1. Dantų kariesas (ėduonis): Bakterinė infekcija, kuri pažeidžia danties audinį, gali sukelti skausmą, ypač jeigu kariesas gilus.
 2. Dantų jautrumas. Dantys gali tapti jautresni šaltiems arba karštiems gėrimams/maistui dėl danties emalio pažeidimų, nudilimų, dantenų recesijos ir pan.
 3. Danties šaknies uždegimas. Infekcija danties šaknies kanaluose gali sukelti skausmą ir netgi tinimą.
 4. Dantenų uždegimas (gingivitas). Uždegimas gali sukelti skausmą dantenose, kuris kartais įvardinamas kaip dantų skausmas.
 5. Dantų trauma. Trauma ar stiprus smūgis į dantį gali sukelti skausmą.
 6. Danties nuskilimas. Patyrus trauma ar dėl karieso pažeidimų nuskilus danties vainikui dantis gali būti jautrus arba skausmingas.
 7. Danties skilimas. Skilus danties šakniai, jaučiamas gana stirus skausmas.
 8. Dantų nudilimas. Nu bruksizmo, netaisyklingo sąkandžio ar amžiaus nudilę dantys tampa jautresni.
 9. Dantų įtrūkimai. Sąlyginai didelis danties vainiko įtrūkimas gali sukelti skausmą.
 10. Subraižytas dantų emails. Netinkamas dantų valymas, kieti šepetėlio šereliai, soda ar kitos naminės dantų valymopriemonės gali pažeisti dantų email ir jie gali tapti jautrūs.
 11. Protinio danties skausmas. Protinio danties skausmas gali atsirasti ir būti ūmus dygstant protiniams dantims. Ypatingai jeigu jie dygsta netaisyklingai ir remiasi į greta esantį dantį.
 12. Odontologinių procedūrų pasekmės. Po dantų procedūrų, tokių kaip dantų šalinimas ar plombavimas, gali atsirasti laikinas skausmas ar jautrumas.

Jeigu atrodo, kad skaudą visą burną, atidžiai apžiūrėkite savo dantenas. Parausius, paburkusios, liečiant skausmingos? Reikėtų kruopčiai išsivalyti dantis ir būtinai tardančius. Likę maisto likučiai ir susikaupusios apnašos sukelia dantenų uždegimą ir pojūtį, kad maudžia visus dantis. Reguliarūs vizitai pas specialistą atlikti profesionalią burnos higieną gali būti puiki dantenų uždegimo prevencijos priemonė.

Jeigu skauda dantį ir ypatingai vargina stiprus naktinis danties skausmas, tai gali būti danties nervo uždegimo požymiai. Tokiu atveju reikia nelaukti, nes yra tikimybė, kad žandas patins ir skubiai apsilankyti pas odontologą, kuris atliks endodontinį (dantų šaknų kanalų) gydymą. Gydytojas endodontologas dirba su mikroskopu, o gydymo tikslas yra sunaikinti infekciją sukeliančius mikroorganizmus šaknies kanaluose ir taip išsaugoti dantį. Gydymo metu, kanalai išvalomi ir užplombuojami, dantis užplombuojamas arba protezuojamas.

Jeigu skausmas yra intensyvus ar ilgalaikis, svarbu kuo greičiau kreiptis į savo odontologą. Specialistas atliks išsamų tyrimą, nustatys priežastį ir paskirs tinkamą gydymą. Iki vizito pas stomatologą galite vartoti skausmą malšinančius vaistus pagal gydytojo rekomendacijas ir laikinai vengti šaltų arba karštų maisto produktų.

Danties skausmas yra vienas nemaloniausių iš visų kartais pasireiškiančių skausmų. Nekreipdami dėmesio į nedidelį maudimą, pacientai dažnai atidėlioja vizitą pas odontologą, dažniausiai motyvuodami “odontologų baime”. Tačiau jeigu jau jaučiate skausmą, vadinasi problema tikrai yra, o gydymo atidėliojimas tik sunkins padėtį. Dantys, kitaip nei kiti žmogaus organai, negali sugyti patys. Todėl kuo ankstesčiau kreipsitės pas odontologą, tuo bus lengvesnis ir mažiau skausmo sukeliantis gydymas.