Po Danties Rovimo Nepraeina Skausmas

Po danties rovimo nepraeina skausmas? Skausmas po danties rovimo yra normalus ir gana įprastas reiškinys, tačiau jis turėtų būti laikinas. Šis skausmas kyla dėl pačios procedūros, kadangi pašalinto danties vietoje liko žaizda ir ji turi sugyti. Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo? Dantenoms pilnai sugyti gali reikėti ir keletos savaičių, o jeigu tai buvo sudėtingas protinio danties šalinimas – ir daugiau.

Štai keletas galimų priežasčių, kodėl gali skaudėti po danties rovimo:

 1. Gretimo danties jautrumas. Danties rovimas gali sujautrinti šalia esančius dantis, jie gali tapti jautresni šaltam ar karštam maistui. Tačiau tai laikina ir turėtų praeiti.
 2. Uždegimas. Po procedūros atsiradęs uždegimas gali sukelti skausmą. Skausmui didėjant, kreipkitės į odontologą.
 3. Dantų audinio (dantenų) pažeidimas. Procedūros metu pašalinus dantį, pažeidžiama ir dantena, todėl nedidelis, keletą dienų trunkantis skausmas yra normalu. Aukščiau minėjome per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo, tačiau tai nereiškia, kad visa tą laiką ir skaudės. Žaizda sugyja greičiau, tačiau dantenoms pinai susitraukti gali reikėti daugiau laiko.
 4. Kito danties skausmas. Kartais gali taip sutapti, kad pašalinus vieną dantį, pradeda skaudėti kitą, visiškai su procedūra nesusijusį dantį. Todėl reikia kreiptis į odontologą, kad jis nustatytų skausmo priežastį, gal būt jį sukelia stipriai sugedęs kitas, šalia esantis dantis.

Kaip mažinti skausmą po danties rovimo procedūros:

 1. Duoti laiko žaizdai sugyti. Daugeliui, skausmas po danties rovimo, pradeda mažėti apie ketvirtą dieną. Todėl nereikia jaudintis ir svarbu duoti laiko gijimui.
 2. Dantenų gelis. Jeigu skauda dantenas, galima tepti jas specialiais šaldančiais geliais, skatinančiais jų gijimą.
 3. Vengti karštų arba šaltų maisto produktų. Laikinai vengiant karštų arba šaltų maisto produktų, galima sumažinti jautrumą.
 4. Nuskausminamieji:Jei skausmas yra intensyvus, išgerkite skausmą malšinančių vaistų – „Ibuprom“, „Nimesil“, „Ketanov“ ir pan.

Jeigu po danties rovimo nepraeina skausmas, svarbu apie tai pranešti savo odontologui. Jis gali įvertinti situaciją ir, jei reikia, pasiūlyti papildomą gydymą ar rekomendacijas. Jeigu prasidėjo uždegimas ir atsirado komplikacijos po danties rovimo, kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti antibiotikus.

Rekomendacijos kaip elgtis, kad pašalinto danties vieta greičiau sugytų:

 1. Pora dienų po procedūros nesikaitinkite saulėje, neikite į pirtį. Šaltuoju metų laiku venkite peršalti.
 2. Pirmas kelias dienas niekuo neskalaukite burnos.
 3. Pirmąją dieną po procedūros būkite atsargūs valydamiesi dantis, netraumuokite traukimo vietos. Naudokite minkštą dantų šepetėlį. Tačiau valyti dantis būtina, švara burnoje skatina gijimą.
 4. Venkite liesti pooperacinę vietą pirštais ar liežuviu. Negalima pūsti baliono, gerti per šiaudelį ar stipriai pūsti nosies, nes taip galite pašalinti krešulį ir kraujavimas atsinaujins.
 5. Jei danties traukimas vyksta sklandžiai, patinimo nebūna. Tačiau po sudėtingesnio ar operacinio danties rovimo, galimas nedidelis patinimas. Norėdami jį sumažinti, pirmas 4–5 valandas po procedūros dėkite ant skruosto šaltus kompresus. Palaikykite 15 minučių, tada padarykite 20 minučių pertrauką ir vėl uždėkite kompresą 15 minučių.
 6. Dažniausiai trečia/ketvirta diena po procedūros būna sunkiausia skausmo atžvilgiu, vėliau jau turi gerėti. Jei skausmas nerimsta ir dar stiprėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.