Netekote vieno ar kelių dantų? Ką daryti?

Nedaryti nieko
Pliusai: Nieko nekainuoja.
Minusai: Gretimi dantys slenkasi į laisvą vietą, dėl netaisyklingos ir neįprastos dantų vietos lanke atsidengia šaknys, atverdamos patologinius tarpus tarp likusių dantų. Gretimi dantys iš viršutinio ar apatinio žandikaulio leidžiasi žemyn, ieškodami atramos. Tokie dantys netenka funkcijos, estetikos ir praranda taisyklingą vietą dantų lanke. Ilgainiui šie dantys nebeatlieka savo funkcijos.

Protezuoti išimama plokštele
Pliusai: Nebrangu. Greita išeitis. Kai pabosta nešioti, galima dantis palikti namie.
Minusai: Prastai laikosi, reikia išimti išplauti, kartais trina gleivinę, juntamas kalbėjimo diskomfortas.

Protezuoti tiltu, bemetalės keramikos, cirkonio pagrindu arba metalo keramikos tiltu
Pliusai: Optimali kaina, galima protezuoti beveik visus defektus, estetiškai atrodo.
Minusai: Šlifuojami gretimi dantys ir ant jų tvirtinamas laboratorijoje pagamintas tiltelis. Jei gretimi dantys buvo visiškai sveiki, juos vis tiek reikia apšlifuoti.

Implantuoti naujus dantis
Dantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis, kurią odontologas įsuka į žandikaulį. Ant jo tvirtinamas tikrąjį dantį pakeičiantis vainikėlis arba tiltinė konstrukcija. Dantų implantai yra ideali išeitis žmonėms, kurie neteko dantų dėl periodontito, traumų ar kitų priežasčių.
Pliusai: Ilgaamžiškumas. Taip pat ir tai, kad implantuojant nereikia šlifuoti šalia esančių natūralių dantų. Taip jie lieka nepažeisti, o tai didelis privalumas Jūsų burnos ertmės sveikatai.
Minusai: Kai kuriuos pacientus gąsdina kaina, tačiau verta žinoti, kad kokybiški ir kvalifikuotai implantuoti dantys tarnaus Jums iki pat gyvenimo pabaigos.