Kokie Atibiotikai nuo Danties Pūlinio

Dažnas pacientas klausia, kokie gali būti vartojami antibiotikai nuo danties skausmo, tačiau norime pabrėžti, kad antibiotikai nuo danties skausmo nėra skiriami, skausmui malšinti naudojami nuskausminamieji, o antibiotikai gali būti paskirti jeigu yra uždegimas ir gali būti skiriami gydant danties pūlinį, tačiau svarbu pažymėti, kad ne visi uždegiminiai procesai reikalauja antibiotikų, ir jų vartojimas jokiu būdu neturi būti savavališkas, o tik gydytojui paskyrus. Antibiotikai yra skirti bakterinėms infekcijoms gydyti, todėl tik tada, kai danties pūlinį sukelia bakterinė infekcija, jie gali būti tinkama gydymo sudedamoji dalis.

Prieš vartojant antibiotikus danties pūliniui, svarbu pasitarti su gydytoju, kad būtų nustatyta tiksli infekcijos priežastis ir nustatytas tinkamas gydymas. Kokie antibiotikai nuo danties pūlinio gali būti paskirti, nuspręs gydytoja. Štai keletas dažnų grupių, kokie antibiotikai nuo danties pūlinio gali būti paskirti gydytojo:

  1. Penicilinai. Tai, ko gero, dažniausiai skiriama antibiotikų grupė dantų infekcijoms gydyti. Pavyzdžiui, amoksicilinas yra plačiai naudojamas odontologijoje (jeigu nėra alergijos penicinui).
  2. Cefalosporinai. Kita grupė antibiotikų, kurią gydytojas gali paskirti, yra cefalosporinai. Pavyzdžiui, cefaleksinas.
  3. Metronidazolas. Kartais gali būti naudojamas metronidazolas, ypač jei infekcija yra susijusi su dantenų ligomis.

Konkrečias antibiotikų dozes ir vartojimo laiką nustatys jas paskyręs gydytojas. Svarbu nepamiršti:

  1. Antibiotikų negalima vartoti be gydytojo paskyrimo. Jiems įsigyti reikalingas gydytojo receptas, todėl net ir turint antibiotikų namuose nereikėtų jų vartoti nesant gydytojo patvirtinimui, kad vaistas jums reikalingas. Bereikalingas antibiotikų vartojimas sukelia atsparumą antibiotikams ir iš to sekančias kitas problemas.
  2. Antibiotikai neveikia momentiškai ir skausmo nemalšina, todėl jų nereikėtų vartoti norint sumažinti skausmą. Tam reikalui kartu su antibiotikais gali būti paskirti ir skausmą mažinantys vaistai. Jie padės sumažinti skausmą ir diskomfortą.
  3. Antibiotikai taip pat negali būti skiriami kaip vaistai nuo dantenų uždegimo. Geriausi vaistai nuo dantenų uždegimo yra profesionali burnos higiena.
  4. Būtina laikykitis gydytojo nurodymų ir išgerti pilną paskirtą antibiotikų kursą. Net jei jaučiatės geriau, nutraukė gydymą anksčiau, sumažinsite atsparumo riziką, bei padidinsite galimybę atkristi.

Jeigu jaučiate skausmą ar kitus simptomus, pagal kuriuos galite įtarti, kad jums susidarė danties pūlinys, nedelsdami kreipkitės į savo odontologą. Tik jis gali atlikti tinkamą diagnozę ir nustatyti būsimą gydymo planą.

Kada gali būti svarbu vartoti antibiotikus danties pūliniui gydyti:

  1. Uždegimas. Jei danties pūlinį sukelia bakterinė infekcija, pasireiškianti uždegimu, gydytojas gali nuspręsti skirti antibiotikus. Pavyzdžiui, jei yra stiprus patinimas, skausmas ir kiti uždegiminiai požymiai.
  2. Bendra sveikatos būklė. Jei pacientas jaučiasi prastai, pagal tyrimus gydytojas gali paskirti antibiotikus, siekdamas užkirsti kelią bakterinei infekcijai plisti.
  3. Kiti simptomai. Kai yra kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas ar bendras silpnumas, tai gali būti požymis, kad infekcija plinta organizme, o tai gali reikalauti antibiotikų gydymo.

Svarbu pabrėžti, kad ne visi danties pūliniai reikalauja antibiotikų, ir jų nerekomenduojama vartoti rutiniškai ar profilaktiškai. Be to, antibiotikų pernelyg dažnas vartojimas gali sukelti antibiotikų atsparumo problemų, todėl juos reikėtų vartoti tik tada, kai jie yra būtini ir paskirti gydytojo. Dėl galimo pūlinio atsiradę nerimą keliantys simptomai kaip danties skausmas ar jautrumas jį spaudžiant, nėra indikacija, kad jums reikia vartoti antibiotikus. Todėl antibiotikai nėra skiriami visiems ir visada.