Ką verta žinoti nešiojant breketus

Atsiklijavo breketas? Jei jis trukdo ir sukelia diskomfortą – pabandykite atsargiai jį nuiimti. Prie lanko jis tvirtinasi gumyte arba plona metaline vielute (ligatūra), tad nuėmus gumytę arba atsukus ligatūrą, breketas nusiims nuo lanko. Jeigu tai galinis breketas, jis yra numaunamas nuo lanko. Nuėmę breketą jo neišmeskite, kai kuriais atvejais jį galima priklijuoti dar kartą kito vizito metu. Jeigu atsiklijavęs breketas netrukdo, o tik sukasi aplink lanką, galite jį palikti.

Duria lanko galas ar kitos ligatūros? Pabandykite lanką patrumpinti nukirpdami jo galą manikiūro žirklutėmis ar kitokiomis replėmis. Naudokite ortodontinį vašką. Tarp pirštų pašildytas vaško gabalėlis prilips geriau.

Lankas išsinėrė iš paskutinio breketo? Pabandykite pincetu ar mažomis replytėmis atsargiai įverti jį į breketo vamzdelį. Jeigu nepavyksta ir likęs ilgas lankas duria, nukirpkite jį arba naudokite vašką.

Nukeltas vizitas pas ortodontą? Uždėtas lankas suveiks ir dantys liks esamoje padėtyje, jie nepersitemps ir į buvusią padėtį negrįš. Kito vizito metu, gydymas bus tęsiamas toliau.

Neramu dėl krypstančio danties ar atsirandančių tarpų? Nufotografuokite ir siųskite nuotrauką mums arba gyd. Miglei.

Pasibaigė elastikai? Susisiekite su klinika Facebook paskyroje. Jeigu nežinote ar vis dar reikia juos nešioti, susisiekite su mumis arba gyd. Migle.

Nesilaiko ortodontinė plokštelė? Pabandykite plečiantį sraigtą atsukti atgal, t.y. prieš rodyklės kryptį.

Nerimaujate kiek dar laiko sukti/nesukti plokštelę? Susisiekite su mumis arba gydytoja Migle.