Ištino Žandas nuo Danties, ką Daryti?

Ištino žandas nuo danties, ką daryti? Žando tinimą dantį gali sukelti įvairios priežastys ir tai gali būti labia skausmingas reiškinys. Jei jaučiate stiprų skausmą ar kitus nepatogumus dėl ištinusio žando, svarbu kreiptis į odontologą, kuris nustatys tikslią diagnozę ir sudarys tinkamą gydymo planą. Štai keletas galimų priežasčių kodėl ištino žandas:

Skauda dantį, ištino žandas? Galimos priežastys ištinusiam žandui:

  1. Kariesas siekiantis nervą. Danties kariesas gali pažeisti danties audinį, pasiekdamas nervą ir sukeliant stiprų skausmą bei greitą žando tinimą.
  2. Uždegimas. Dantenų uždegimas, gingivitas, periodontitis ir kitos dantenų ligos, kurias sukelia bakterinė infekcija, taip pat gali sukelti skausmą ir nedidelį tinimą.
  3. Trauma. Jei dantis patiria stiprų smūgį ar skyla, tai taip pat gali iššaukti žando tinimą.
  4. Rovimas. Po danties ištraukimo gali žaizdą skaudėti ir rovimo pusėje žandas patinti. Dažniausiai patinstama kai šalinami krūminiai dantys. Po rovimo didžiausias tinimas būna maždaug trečią dieną.
  5. Implantacija. Ištinęs žandas kartais gali būti po implantacijos, ypatingai jeigu dantis buvo šalintas ir buvo daryta kaulo augmentacija.

Vis tik viena iš dažniausiai pasitaikančių žando tinimo priežasčių – negydytų ar nekokybiškai sugydytų dantų kanalų. Jeigu skauda, ypatingai naktį, skaudama vieta pulsuoja, tinsta veidas, galima įtarti, kad susiformavo pūlinys. Pūlinys prie danties gali būti skirtingose vietose ir dėl visokių priežasčių. Dažniausias yra periapikalinis pūlinys, kuris atsiranda prie danties šaknies viršūnės, kurį sukelia bakterinė infekcija arba kitaip sakant laiku negydytas dantų ėduonis, kuris pasiekė danties nervą. Tokiu atveju reikia kuo skubiau apsilankyti pas odontologą. Esant dideliam tinimui ir pūliniui, gydytojas gali padaryti mažą pjūvį dantenose (inciziją) ir išleisti pūlius. Dažniausiai po tokios procedūros pacientui labia palengvėja ir ištinęs žandas apmažėja. Sekantis žingsnis paprastai yra antibiotikų kursas ir kanalų gydymas/pergydymas pas gydytoją endodontologą. Jeigu vis tik danties prognozė yra bloga ir jo išgelbėti nepavyksta, jį tenka šalinti, o uždegimui praėjus, prarastą dantį atstatyti implantu.

Jaučiate skausmą ir ištino žandas nuo danties? Ką daryti:

  1. Kreipkitės į odontologą. Tai pirmas ir svarbiausias žingsnis. Ypač, jeigu tinimo priežastis nėra aiški. Odontologas atliks išsamų tyrimą ir nustatys, kas sukelia skausmą ir patinimą.
  2. Laikykite šaltą kompresą. Šaltas kompresas gali padėti sumažinti patinimą ir sumažinti skausmą. Neperšaldykite žando ir jokiu būdu nešildykite patinusios vietos.
  3. Skalaukite burną druskos tirpalu. Šaukštelis druskos stiklinei šilto vandens. Tai galite daryti daug kartų per dieną.
  4. Vartokite skausmą malšinančius vaistus. Galite vartoti skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas (400mg tris kartus per dieną).
  5. Stebėkite burnos higieną. Rūpestinga burnos higiena ir švara burnoje gali padėti kontroliuoti infekciją.

Ištino žandas nuo danties, ką daryti abejojate? Svarbiausia yra laiku kreiptis į specialistą. Savarankiškai gydyti skausmą yra tik laikinas sprendimas, o tikroji problema turėtų būti nustatyta ir išgydyta tik odontologo kėdėje.