Dantys medicinoje yra priskiriami bendrai virškinimo sistemai. Nuo dantų prasideda pagrindinis virškinimo darbas – maisto atkandimas ir smulkinimas, kuomet kartu prisijungia ir seiles, pradėdamos skaidyti maisto angliavandenius ir dalinai baltymus. Dantys turi daug kitų jiems priskiriamų funkcijų apie kurias daugelis nesusimąsto. Antai kontroliuodami kvėpavimo metu oro srautą, dantys prisideda formuodami raiškią kalbą, prilaiko veido raumenis, kuomet plačiai šypsomės.
Gyvename laikotarpiu, kuomet reprezentatyvi išvaizda tapo tokia pat svarbi, kaip ir asmeniniai gebėjimai. Gražūs dantys – ne išimtis. Dažnas pasakys, kad netvarkingi ar negražūs dantys atkreipia dėmesį ne ką mažiau, nei blogas burnos kvapas. Klinikoje Ortodenta didžiuojamės turėdami visų odontologijos specialistų komandą. Todėl pas mus besikreipiantiems pacientams atliekame kompleksinį burnos ermės gydymą. Kodėl tai būtina? Jei pacientas kreipesi dėl to, kad iškrito plomba priekiniame dantyje arba nori estetinio plombavimo, bet matome, kad stebimas dantenų uždegimas (dantenų kraštas rausvesnis už likusias dantenas, kraujuoja), tuomet po plombos įdėjimo prognozė ir plombos kaina, kurią sumokėsite, bus beverčiai. Plombuojant danties ertmė turi būti sausa, ko negalima pasiekti kraujuojant uždegiminėms dantenoms, o gydytojų naudojamos helio plombos gavusios drėgmės ilgainiui iškrenta arba netenka estetikos. Klinikoje Ortodenta naudojamos tik aukščiausios kokybės nano technologijų kompozito (helio) plombos, kurios pilnai sukietinamos per 10-20 s. šviečiant specialiu šviesos srautu. Populiariausias pacientų klausimas po procedūros – po kiek laiko galima valgyti po plombavimo, todėl su džiaugsmu atsakome, kad plombuojant šiuolaikinėmis plombomis po plombavimo nėra jokių ribojimų kiek laiko negalima valgyti, svarbu, kad po nuskausminimo aptirpus audiniams, nesusikramtytumėte žando.
Pirmą kartą atvykusius pacientus dažniausiai nukreipiame pas burnos higienistę dantenų uždegimo gydymui, o jei to nepakanka – periodontologiniam gydymui. Mums svarbu, kad klinikos pacientai išmoktų kaip teisingai kasdien rūpintis savo dantimis, todėl mūsų burnos higienistė, baigusi specialius asmeninės burnos higienos mokymus, puikiai tai atlieka. Svarbu KADA ir svarbiausia KAIP nuvalysite savo dantis.
Dantų protezavimo prireikia tada, kai reikia atstatyti trūkstamus pavienius dantis arba netekus jų visų. Kuomet plomba būtų jau per didelė kad atkurti prarastą dantų funkciją, formą bei vėl suteikti šypsenai gražų ir estetišką vaizdą, gelbsti danties apvilkimas dantų karūnėle (danties protezavimas).
Visuomenėje dantų protezavimas turi įvairius pavadinimus: “dantų apvilkimas”, “protezai”, “danties priauginimas”, “karūnėlė”, “vainikėlis”, “danties ploštelė”, “porcelianas”, “laminatė“, atkreipkite dėmesį, kad visa tai yra dantų protezavimas. Dantų karūnėlėms gaminti budavo naudojamos įvairios medžiagos nuo plasmasės, metalo iki cirkonio ir keramikos. Mūsų pacientams gaminami tik naujausi bemetaliai dantų protezai, naudodajamas cirkonis, keramika, CAD/CAM frezavimo technologijas. Protezas gaminamas frezuojant kompiuterizuotomis technologijomis, todėl idealiai tinka pacientui. Naudojamos bemetalės medžiagos, kurios yra biologiškai suderintos, jas organizmas priima kaip natūralias, todėl nėra jokių uždegiminių bei alerginių organizmo reakcijų, neatsiranda patamsėjusio dantenų krašto.
Pacientams,kurie klausia, kaip protezuojama “holivudinė šypsena”, rekomenduojame protezavimą dantų laminatėmis, kurios gaminamos CAD/CAM būdu, iš ličio disilikato, e.max keramikos ar iš lauko špato keramikos, arba bemetalės keramikos vainikėliais (karūnėlėmis). Atstatyti kramtymo funkcijai ar pakeisti estetinį šypsenos vaizdą yra keletas sprendimų, todėl atsakyti tiksliai kiek kainuoja protezavimas, įmanoma atsakyti tik įvertinus esamą dantų būklę ir ypatingai paciento lūkesčius. Jei jūs svajojate pakeisti savo šypseną, bet vis nedrįstate, konsultuojatės su kolegomis, kaimynais, geriau atvykite konsultacijai pas mus. Nėra gydymo plano, kuris tiktų visiems vienodai. Kartu rasime tik jūms tinkantį ir patinkantį sprendimą.