Dantų protezai

Netekus daugelio ar visų dantų, lūpos ir skruostai įkrenta, atsiranda ankščiau nebuvusių gilių raukšlių, pasikeičia veido bruožai, žmogus nebegali kokybiškai sukramtyti maisto. Dantų protezavimas padeda bent dalinai šiuos pokyčius atstatyti. Dantų protezai pagerina kramtymą, kalba tampa raiškesnė, emocinė būsena pagerėja, veidas tampa jaunesnis.

Dantų protezai skirstomi į išimamus ir fiksuotus. Pigiausias protezavimo būdas – išimami dantų protezai. Šie tarpusavyje skirstomi pagal tai iš kokios medžiagos jie pagaminti:

  • Standartinės yra akrilinės plokštelės arba vadinami kieti dantų protezai. Jų pagrindas pagamintas iš rožinės bazės į kurią įstatyti akriliniai dantys. Plokštelė kramtymo krūvį perduoda burnos gleivinei. Šis gaminys pigiausias dantų protezas, dažnai naudojamas ir kaip laikinas protezas.
  • Elastinės plokštelės arba vadinami minkšti dantų protezai. Kainos šių protezų yra didesnės. Jų pagrindas pagamintas iš elastiškesnės medžiagos, todėl geriau prisitaiko burnoje. Jos tinka kai yra daugiau likusių savų dantų už kurių ji kabinasi dantenų spalvos apkabėlemis.
  • Lanko atraminis protezas – kiek brangesnis už pastaruosius. Jų gamybai naudojamas iš metalo išlietas lankelis, kuris sujungia rožines akrilines bazes, kuriose laikosi dirbtiniai dantys. Šie protezai kabinasi metaliniais lietais kabliukais ant esamų dantų arba yra tvirtinami prie gretimų dantų specialiais metalo užraktais, tokiu atveju būtina nušlifuoti nuo vieno iki keletos gretimų dantų ir juos apvilkti specialiais vainikėliais. Per didelė gretimų dantų kramtymo apkrova sutrumpina jų gyvavimo laiką. Jaučiamas metalo skonis burnoje.

Išimami dantų protezai naudojami tais atvejais, kai žandikaulis yra bedantis arba likę dantys per silpni. Jų tikslas atkurti kramtymo funkciją ir estetinį burnos vaizdą. Išimamų dantų protezų pagrindas laiko protezus vietoje, tačiau neužtikrina stabilumo. Dėl ploštelės apkrovos nyksta žandikaulio kaulas, keičiantis kontūrams, protezus tenka nuolat koreguoti.

Geriausia išeitis netekus savų dantų – ant dantų implantų fiksuojami išimami arba nuolatiniai dantų protezai. Viena iš nedaugelio tikrai gerais rezultatais pasižyminti metodika – All-on-4®, kuri pacientams leidžia pradėti gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą jau kitą dieną po implantacijos procedūros, kai fiksuojami nauji dantų protezai. Pacientas iš karto gali gali kalbėti, valgyti, juoktis ir nebijoti, kad protezai iškris.

Prieš procedūrą būtina specialisto konsultacija. Mūsų gydytojas burnos chirurgas ir protezuojantis gydytojas įvertins paciento dantų būklę, sužinosite ar jums tinkamas All-on-4® gydymas, susipažinsite su procedūros eiga bei bus atsakyta į visus Jus dominančius klausimus.