Dantų implantai

Danties implantas – iš titano pagaminta dirbtinė danties šaknis, kuris įsukamas į žandikaulio kaulą. Jis laiko dirbtinį dantų vainikėlį ar tiltą taip, kaip šaknys laiko dantį savo vietoje. Dantų implantais atkuriami prarasti dantys nešlifuojant ir neapkraunant kitų dantų, todėl nepažeidžiami šalia esantys sveiki dantys. Implantai gali būti naudojami vienam, keliems ar visiems trūkstamiems dantims atkurti bei nuolatiniams dantų protezams pritvirtinti. Nauji dantys ant implantų atrodo ir funkcionuoja beveik kaip natūralūs.

Šiuolaikinių titaninių dantų implantų išradėjas yra švedų mokslininkas profesorius Per-Ingvaras Branemarkas, kuris 1952 m. atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į natūralų kaulą, gali tarnauti kaip pagrindas keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, palankiai priima titaną ir šis suauga su žandikaulio kaulu.

Dantų implantai – patikimas, patogus ir šiuolaikinis sprendimas. Praradę visus dantis žmonės, daugelį metų rinkosi išimamus dantų protezus (plokšteles). Tačiau tai yra daug trūkumų turintis protezas. Jis prastai laikosi, neleidžia tinkamai sukramtyti maisto, pažeidžia gomurį, neretai sutrinka skonio jutimas, kalbos funkcija. Jų priežiūra sudėtinga, jie neilgaamžiai. Nenuimami dantys ant dantų implantų visiškai pakeičia savo dantis praradusių žmonių gyvenimo kokybę, sugrąžina jiems šypseną ir bendravimo džiaugsmą. Dantys ant implantų ne tik maksimaliai atkuria kramtymo funkciją, nekrenta, netrukdo kalbėti, netrikdo skonio jutimų, bet ir atrodo kaip natūralūs, o tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti visą gyvenimą. Pacientai, kuriems implantais buvo atkurti visi, vieno žandikaulio prarasti dantys, visuomet sugrįždavo su prašymu tą patį padaryti ir kitam žandikauliui. Sriegiant keturis arba daugiau implantų, mūsų klinikoje visuomet yra taikoma nuolaida dantų implantams.

Statistikos duomenys rodo, kad dauguma per pastaruosius metus į užsienį emigravusių lietuvių bei nemažai užsienio šalių piliečių dantų gydymui ir atkūrimui atvyksta į Lietuvą. Viena populiariausių užsienyje gyvenančių pacientų užklausų mums – dantų implantai. Kainos ir kokybės santykio ieško daugelis žmonių. Mūsų klinikoje sriegiami visame pasaulyje naudojami dantų implantai. Kaina už procedūrą pažengusiose šalyse didesnė nuo kelių iki keliasdešimt kartų nei Lietuvoje. Šiandien odontologijos klinika Ortodenta savo darbe naudoja tuos pačius aukščiausios kokybės implantus ir dantų atkūrimo metodikas, kaip ir žymiausios užsienio odontologijos klinikos.

Norime atkreipti dėmesį, kad dažnai pacientai susivilioja reklaminiais nuolaidų šūkiais – „dantų implantai pigiau“ ar „dantų implantai akcija“. Vilnius – didelis miestas ir čia sunku atsirinkti kokybiškas paslaugas ir gerą kainą. Tačiau ženkliai pigesnė kaina gali reikšti, kad tai nebus kokybiški dantų implantai. Akcija gali slėpti nekompetenciją, gydytojo patirties stoką, nežinomų gamintojų ar dar blogiau – neaprobuotų EU implantų pardavimą. Pasiklabėkite su gydytoju, aptarkite operacijos eigą, pooperacinį laikotarpį, išsiaiškinkite kokius implantus gydytojas rekomenduoja, iš ko galite rinktis (paprastai klinikose sukami kelių firmų implantai, tam, kad juos galima būtų parinkti pagal kiekvieno paciento situaciją).