Danties Rovimas

Burnos chirurgijoje dantų rovimas yra viena iš dažniausiai atliekamų procedūrų. Dantų šalinimas atliekamas, kai vainikas būna pernelyg sugedęs, kad dantį gelbėti ir taisyti, kai sergama pažengusiomis dantenų ligomis (periodontitis), kai šalia šaknų būna susiformavę pūliniai. Taip pat kartais dantis rauti tenka dėl ortodontinio gydymo, netaisyklingos dantų padėties, danties/šaknies lūžio arba kai matoma, jog dantis dygsta neteisingai ir gali pakenkti kitiems sveikiems dantims.

Pagrindinės situacijos, kai gali prireikti danties rovimo:

 1. Stipriai sugedęs dantis. Kai dantis yra nepataisomai pažeistas, gydytojas gali nuspręsti jį šalinti.
 2. Skilusi danties šaknis. Kai skyla danties šaknis, danties išgelbėti galimybių nėra, todėl jis šalinimas.
 3. Dantenų ligos. Kai dantenos yra pažeistos sunkaus periodontito, gali prireikti dantų rovimo, kad pašalinti uždegiminį audinį ir atkurti sveiką burnos būklę.
 4. Implantacija. Jeigu danties išgelbėti nėra galimybių, jis šalinimas ir vietoje jo sukamas implantas.
 5. Danties šaknies kanalo gydymas. Kai danties šaknies kanalų kokybiškai sugydyti galimybių nėra arba kai jo gydymo prognozė yra prasta, dantį rekomenduojama šalinti.
 6. Ortodontija. Kai reikalingas ortodontinis gydymas, kartais reikia pašalinti kai kuriuos dantis. Dažniausiai tai būna protiniai dantys.
 7. Netaisyklingas dygimas. Kai dantis dygsta neteaisyklingai ir tai kelia grėsmę aplinkiniams dantims, kartais jį rekomenduojama šalinti. Dažniausiai tai būna protinio danties rovimas.

Kaip vyksta nuolatinio arba protinio danties rovimas:

 1. Vietinė nejautra. Prieš pradedant rovimo procedūrą, pacientui yra suleidžiami vaistai (vietinis nuskausminimas) kad neskaudėtų ir būtų sumažintas diskomfortas.
 2. Danties ar šaknies pašalinimas. Atsižvelgiant į situaciją, gydytojas atlieka danties arba jo šaknies šalinimą.
 3. Siuvimas. Jeigu danties šalinimas buvo sunkesnis, dantenų audinys gali būti susiūtas.
 4. Priežiūra po procedūros. Pacientui suteikiama informacija apie pooperacinę priežiūrą ir gali būti skiriami skausmą malšinantys vaistai ar antibiotikai.

Danties rovimas gali būti atliekamas dėl įvairių priežasčių, tačiau svarbu laiku konsultuotis su odontologu, kuris tik atmetęs visas danties gelbėjimo galimybes nuspręs, kad tikrai dantį reikia šalinti. Po procedūros yra svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir, esant komplikacijoms, apsilankyti pas odontologą dėl pooperacinės priežiūros ir kontrolės.

Pagrindinis šiuolaikinės odontologijos tikslas yra stengtis išgydyti dantis ir tik neišvengiamais atvejais, kai dantys būna tiek pažeisti, kad jų nebeįmanoma išgelbėti, juos šalinti.

Viena iš dažiausiai atliekamų šalinimo procedūrų yra protinių dantų rovimas. Protiniai dantys yra sunkiai pasiekiami ir juos sunku išvalyti. Dėl to juos greičiau pažeidžia ėduonis ir pamažu jie ima gesti. Ne paslaptis, kad šie dantys ir dygsta sunkiau, dėl ko pacientams ima skaudėti greta esančius dantis, o kartais net kyla uždegimas. Protinių dantų rovimas dažnai atliekamas ir prieš ortodontinį gydymą.

Svarbu suprasti, kad atidėliojant sugedusių ar skilusi dantų rovimą, jie gali įtakoti blogą burnos kvapą, veido tinimą, skatinti periodonto raiščio, žandikaulio kaulo uždegimo ir tirpimo procesus. Jeigu jau gydytojais pasakė, kad dantį tikrai reikia šalinti, atidėliodami tik patirsite daugiau nemalonių pojūčių, o viskas vis tiek baigsis odontologo kėdėje. Neatidėliokite, mūsų klinikoje tik apie 10 minučių trunka protinių dantų rovimas. Kaina nuo 90eur.