D.U.K. apie dantų plombavimą

Nuo ko priklauso plombos kaina?

Dantų plombavimo kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Tai ir ėduonies pažeidimo gylis, plombos rūšis, situacijos sudėtingumas : ar atstatomi dantų kontaktai, ar paviršinė ertmė, ar plombuojami galiniai dantys ar priekiniai, reikalaujantys didesnio kruopštumo. Taip pat prisideda papildomai naudojamos medžiagos: nejautra, pamušalinė medžiaga, rentgeno nuotrauka, koferdamo sistema.

Kiek laiko negalima valgyti po dantų plombavimo?

Užplombavus dantį su nuolatine šviesoje kietėjančia plomba, dar kitaip vadinama „Helio“ plomba, valgyti galima iš karto. Jei procedūros metu buva atlikta nejautra, rekomenduojama palaukti kol baigsis jos poveikis, kad apsaugotume minkštuosius burnos audinius nuo traumavimo valgant. Jei dantis dėl tam tikrų priežasčių buvo atstatytas su laikinu užpildu, rekomenduojama nevalgyti apie 2 valandas. Kiekvienu individualiu atveju po kiek laiko galima valgyti jums patars jūsų gydytojas odontologas.

Ką daryti jei iškrito plomba?

Jeigu iškrito plomba ar nuskilo dalis danties, nedelskite, kreipkitės į savo gydytoją odontologą. Neieškokite pagalbos vaistinėje, nebent vaistų nuo skausmo kol pakliūsite į odontologijos kliniką, laikina plomba vaistinėje neegzistuoja. Jeigu nėra galimybės greitai pakliūti į gydymo įstaigą, užtikrinkite kruopščią burnos higieną, venkite jautrumą sukeliančių veiksnių : labai karšto ar labai šalto maisto, saldumynų, nedėkite kompresų, jeigu skauda išgerkite vaistų.

Ką daryti jei po dantų plombavimo atsirado jautrumas?

Pooperacinis jautrumas po dantų plombavimo trunkantis iki 2 savaičių ar retesniais atvejais ir iki 2 mėnesių yra normalus reiškinys ir jaudintis nevertėtų. Ėduonis iš lėto dirgina dantyje esantį nervą, o karieso šalinimo metu dirginimas vyksta sparčiau. Kaip ir po bet kokios kitos operacijos, taip ir po danties gręžimo, praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui galimas lengvas maudimas. Kuo giliau dantis pažeistas ėduonies tuo jautrumas gali būti didesnis ir trukti ilgiau. Svarbu kurį laiką vengti jautrumą skatinančių veiksnių, o jei jis užsitęsia kreiptis į savo gydytoją. Jei jaučiamas jautrumas prikandant, nemaža tikimybė, jog plomba šiek tiek per aukšta ir reikės nedidelės jos korekcijos.