Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

Dantų implantacija

Dantų implantai – pažangiųjų technologijų produktas


Dantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis, kurią odontologas įsuka į žandikaulį. Ant jo tvirtinamas tikrąjį dantį pakeičiantis vainikėlis arba tiltinė konstrukcija. Dantų implantai yra ideali išeitis žmonėms, kurie neteko dantų dėl periodontito, traumų ar kitų priežasčių.

Dantų implantų privalumai

 • Estetiška. Su dantų implantais pacientas jaučiasi ir atrodo tarsi su tikrais dantimis. Kadangi implantai įsukami į kaulą, jie apsaugo nuo žandikaulio nenaudojamo kaulo tirpimo ir dantenų susitraukimo. Su dantų implantu, niekas net nepastebės, kad turite netikrą dantį.  
 • Saugu. Įstatydami dantų implantus, išvengiama šalia esančių dantų pažeidimų, nes jų nereikia šlifuoti. Kadangi gretimi sveiki dantys nenaudojami tiltinio protezo konstrukcijoje, jie lieka nepažeisti, o tai didelis ir ilgalaikis privalumas Jūsų burnos ertmės sveikatai.
 • Patikima.  Su dantų implantais vėl kalbėsite ir valgysite patogiai. Nevargins rūpesčiai dėl išimamų protezų bei nemalonių pastų ir klijų.
 • Ilgaamžiška. Tinkamai rūpindamiesi burnos ertmės higiena, implantus išsaugosite visą gyvenimą. Todėl implantai – ne tik veiksmingas, bet ir ekonomiškai naudingas sprendimas.

 

Dantų implantai naudojami:

 • kai trūksta vieno danties;
 • kai trūksta kelių dantų;
 • kai nėra visų dantų;

Vieno danties pakeitimas

Jeigu jums trūksta vieno danties, jį galima pakeisti vienu implantu su vainikėliu.  Dantų implantas ne tik atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus dantis – jis pakeičia trūkstamą dantį bei jo šaknį, išsaugodamas šalia esančius dantis sveikus.

Pacientams, kurie nešioja išimamus ar tiltinius protezus, bėgant metams ima tirpti žandikaulio alveolės kaulas trūkstamo danties vietoje, todėl atraminiai dantys ilgainiui ima klibėti ir lūžta. Pasirinkę dantų implantą šito išvengsite, kadangi implantas pakeičia Jūsų danties šaknį, tuo apsaugodamas kaulą ir gretimus dantis.

      

Keleto dantų pakeitimas

Jeigu Jums trūksta kelių dantų, juos gali pakeisti tiltinės konstrukcijos, tvirtinamos ant implantų. Pritvirtinus visą tiltinį dantų protezą ant implantų, kramtymo krūvis paskirtomas tolygiai visiems dantims.  Naudojant kitus paprastesnius dantų pakeitimo būdus, neivengiama atraminių dantų perkrovos bei su tuo susijusių komplikacijų.

 

Visų dantų pakeitimas

Jeigu neturite visų dantų, juos gali pakeisti ant implantų tvirtinamas protezas. Ant implantų tvirtinami protezai yra patogesni ir stabilesni negu tradiciniai išimami protezai. Su jais bus saugu kąsti ir kramtyti. Be to, ant implantų pritvirtinti protezai atrodo estetiškiau ir yra kur kas lengviau prižiūrimi.

    

   

Protezavimas ant implantų

Vieną dantį pakeitus implantu, šis prigyja po 4−6 mėnesių ir yra protezuojamas vainikėliu.

Keleto trūkstamų dantų defektas, atstatytas dviem ar daugiau implantais, gali būti protezuojamas tiltiniu protezu tvirtinamu ant implantų.

Jei trūksta visų dantų, į žandikaulį implantuojami 4−6 implantai ir protezuojama bendru sujungtu protezu taip atstatant visą dantų lanką.

Implantų protezavimui naudojamos dalys:

 • gijimo galvutė, dantenoms suformuoti;
 • pernešėjas (transferis), kuriuo nuimami tikslūs implantų atspaudai;
 • atrama (abatmentas), skirtas prie implanto tvirtinti būsimą danties protezą;
 • Karūnėlė/vainikėlis/protezas.

Protezavimo medžiagos

Ant implanto tvirtinamos protezinės atramos, kurios gali būti metalinės arba pagamintos iš cirkonio oksido.
Šiuo metu pažangiausia protezavimo medžiaga yra cirkonio oksidas (ZrO2). Ant implanto tvirtinama protezinė atrama, kuri gali būti pagaminta iš metalo arba cirkonio oksido. Cirkonio oksido keraminė atrama yra pranašesnė, ji daug geriau ir gražiau integruojasi į burnos audinius, nes yra biologiškai suderinta medžiaga, nesukelia uždegiminių ir alerginių reakcijų, nėra metalo atspalvio dantenų kraštelyje. Protezuojant cirkonio atrama, danties protezas gaminamas iš analogiškos medžiagos, kuri siekiant geresnio estetinio vaizdo gali būti papildomai padengiama keramikos sluoksniu.

Jei pasirenkamas protezavimas metelo-keramikos vainikėliais ant implantų, naudojama metalinė atrama (abatmentas).
Apsisprendus dėl medžiagos, iš kurios bus gaminas protezas, konstruksiją renkamės jau pagal individualią situaciją paciento burnos ertmėje:

 • Atrama su pagamintu vainikeliu sujungiama laboratorijoje, o burnoje protezas prie implanto prisukamas kaip vientisas gaminys.
 • Burnoje atrama prisukama prie implanto ir tuomet ant jos cementuojamas vainikėlis.

Ant implantų galima fiksuoti ir išimamus protezus, taip suteikiant jiems stabilumą valgant, kalbant.

Konsultacijos kaina - 15 Eur;
Protezavimas ant implanto - 350-450 Eur;
Implantas nuo 600 Eur;

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
http://www.ortodenta.lt/odontologijos-klinikos-kontaktai