Šaknų rezekcijos ir cistų šalinimas

Šaknų rezekcijos ir cistų šalinimas

Konsultacijos kaina – 30 Eur.
Cistos šalinimas – 150-200 Eur.

Cistos yra gėrybiniai epitelinio audinio dariniai, kurie formuojasi veido ir žandikaulių srityje. Odontogeninės kilmės cistos dažniausiai susidaro dėl lėtinės infekcijos danties šaknyje ir ilgą laiką gali nekelti jokių simptomų. Tačiau cistoms supūliavus, prasideda uždegimas, dėl kurio parausta ir patinsta aplinkiniai audiniai, išsiskiria pūlingi skysčiai, pradeda skaudėti ir reikalingas skubus gydymas.

Cistos klasifikuojamos į neodontogeninės ir odontogeninės kilmės darinius. Neodontogeninės kilmės dariniai paprastai neturi ryšio su dantimis. Jie susiformuoja minkštuosiuose burnos audiniuose. Šių cistų šalinimas visais atvejais atliekamas kvalifikuoto burnos chirurgo, o vėliau visada rekomenduojame jas ištirti, kad būtų nustatyta jų kilmė. Odontogeninės kilmės cistos atsiranda dėl dantų pažeidimų, jų netipinės padėties, ar netinkamo išdygimo. Taip pat cistos gali atsirasti ir dėl lėtinio periodontito.

Net 75 proc. atvejų pacientams diagnozuojama viršūninio periodontito cista. Daugeliu atvejų ši patologija susidaro pacientams, sulaukusiems 30-60 metų. Dažniausiai cistos diagnozuojamos atsitiktinai, kai pacientui padaroma danties rentgeno ar panoraminė nuotrauka įprastinio dantų taisymo metu.

Cistos formuojasi žandikaulyje esančio negyvo danties šaknies viršūnės srityje, dažniausiai – šalia priekinių dantų. Šių darinių susidarymo priežastis – mirę danties nervai, ne iki galo išgydyti (arba visai negydyti) dantų kanalai. Uždegimas prasideda kai cistos ertmėje ima kauptis uždegiminis skystis, cista plečiasi, atsiranda dantų paslankumas, o žandikaulio kaulas ima tirpti. Svarbu žinoti, kad net ir išgydžius cistą, dėl to, kad žandikaulio kaulas būna suplonėjęs, pacientui pageidaujant įsriegti implantą, prieš tai dažniausiai reikalinga atlikti kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūrą.

Gydydami cistas visada stengiamės pirmiausia pašalinti jų atsiradimo priežastį. Endodontiškai sugydžius danties kanalą, atliekame cistos pašalinimo operaciją kartu su danties šaknies viršūnės rezekcija. Dantų šaknų rezekcijos metu gydytojas pašalina uždegimo židinį – visą cistą ir danties šaknies viršūnės dalį. Šiuo metodu gydoma, kai užsitęsusio danties kanalo uždegimo šaknies viršūnėje nebeįmanoma pašalinti endodontinio kanalų gydymo metu. Tokia operacija gali būtų kaip alternatyva danties traukimui, siekiant išgydyti uždegimą ir išsaugoti natūralų paciento dantį.

Šios odontologinės operacijos metu gydytojas padaro nedidelę angą šaknies viršūnės projekcijoje, nugręžia šaknies viršūnę ir kruopščiai pašalina aplink cistą esančius uždegimo pažeistus infekuotus audinius. Vėliau likusi ertmė dezinfekuojama, o jei kaulas pažeistas labiau, gydytojas užpildo ertmę sintetiniais kaulo pakaitalais ir ertmę užsiuva. Pasibaigus operacijai galimas nežymus patinimas, tačiau įprastai pacientai išlieka darbingi, jiems nebūtinas nedarbingumo pažymėjimas.

Dantų šaknų rezekcijos ir cistų šalinimas Vilniaus centre atliekamas klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A. Čia dirbanti kvalifikuotų ir profesionalių gydytojų komanda užtikrins, kad šaknų rezekcijos ir cistų šalinimas būtų atliktas kokybiškai ir už gerą kainą. Todėl jei jums reikalingos šaknų rezekcijos ir cistų šalinimas Vilniuje, registruokitės gydytojo konsultacijai.

Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt