Dantų rentgenograma

Dantų rentgenograma

Dantų rentgenograma – paprastas ir informatyvus dantų ir aplink dantį esančių kietųjų audinių diagnostikos metodas. Rentgeno nuotraukos daromos tada, kai reikia įvertinti dantų būklę, gydymo eigoje patikslinti diagnozę ir spręsti apie tolimesnio gydymo metodus.

Medicinoje rentgenas pradėtas naudoti dar 1896 metais. Šiandien, žinoma, ši paslauga gerokai modernizuota, saugi ir jau seniai tapo nepamainoma odontologinės diagnostikos dalimi.

Stebėdami rentgeno nuotraukas gydytojai vertina danties vainiko, šaknų būklę, apžiūri aplink dantis esančius periodonto raiščius, alveolines ataugas ir kitus svarbius dantų sveikatai faktorius. Neturėdami kokybiškos rentgeno nuotraukos negalėtume žinoti, kuri dantų šaknų dalis yra pažeista karieso, ar galima diagnozuoti šaknų viršūnių uždegimą ir pastebėti irstantį kaulą.

Pagal kokybiškas dantų rentgenogramas galime numatyti, kaip gydysime šaknų kanalus, sriegsime implantus, protezuosime, šalinsime dantis ir atliksime kitas svarbias gerai burnos sveikatai procedūras.

Kokybiškas dantų rentgenogramas Vilniaus centre atlieka odontologijos klinikos „Ortodenta“ gydytojai. Rentgeno nuotraukos čia daromos mažo radioaktyvumo rentgeno aparatu.

Dentalinės rentgenogramos metu pacientas lieka patogiai gulėti kėdėje, gydytojo asistentas jį uždengia švinine prijuoste ir po akimirkos jo skaitmeninę dantų nuotrauką jau galima analizuoti kompiuterio ekrane. Tai yra ne tik greitas, tačiau ir saugus būdas dantų ir jų kanalų būklei nustatyti.

Per mažiau nei minutę padarytos dantų nuotraukos siunčiamos į vaizdo apdorojimo kompiuterį X-POD. Analizuodami jas gydytojai mato aukščiausios kokybės dantų anatominį vaizdą ir gali iš karto nustatyti diagnozę. Rentgeno nuotraukų vaizdai kompiuteryje yra saugomi, archyvuojami ir prireikus, ar pacientui pageidaujant, įrašomi į skaitmenines laikmenas arba atspausdinami.

Klinikoje „Ortodenta“ taip pat galime atlikti ir panoramines radiogramas. Šiose nuotraukose matomas bendras visų dantų ir abiejų žandikaulių vaizdas. Pagal jas nustatomas šaknų kanalų išsidėstymas, išmatuojamas jų ir kaulinių kišenių ilgis bei atliekama daugybė kitų gydymo procesui svarbių tyrimų. Kokia rentgenograma reikalinga konkretaus paciento dantų būklei diagnozuoti, visada sprendžia gydytojas odontologas.

Klinikoje „Ortodenta“ dantų rentgenograma už gerą kainą bus atlikta specialiu ir sertifikuotu rentgeno aparatu, atitinkančiu visus radiacinės saugos reikalavimus. Naudojant šį rentgenologijos metodą, rentgeno apšvitos dozė yra mažesnė nei ta, kurią gaunate eilinio skrydžio lėktuvu metu.

Kokybiška ir profesionali dantų rentgenograma Vilniuje atliekama klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus 6A.

„Ortodenta“ – patikima ortodontijos klinika Vilniaus centre.
Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt