Justas Viršilas

Gydytojas-vaikų odontologas

Vaikų odontologija – specializuota odontologijos šaka, orientuota į vaikų burnos ir dantų sveikatą bei gydymą. Baigę vaikų odontologiją specialistai būna apmokyti dirbti su vaikais ir supranta jų specifinius odontologinius poreikius. Vaikų odontologija skiriasi nuo suaugusiųjų ne tik dėl vaikų dantų vystymosi ypatumų, jautrumo ir kitų dantų sveikatos aspektų, bet ir psichologiniu aspektu. Vaikų odontologas turi būti draugiškas ir mokėti greitai perprasti kiekvieną vaiką, prisitaikyti prie jo būdo ir gebėti darbus atlikti taip, kad būtų kuo mažiau streso vaikui ir jo tėvams.

Džiaugiamės galėdami pristatyti savo kolegą, išskirtinai tik vaikų dantukus gydantį, vaikų odontologą Justą Viršilą. Jau daugiau nei dešimtmetį dirbantis Justas Viršilas, 2018 metais Vilniaus universitete baigė vaikų odontologiją ir nuo to laiko kasdieniniai jo pacientai – vaikai. Justas Viršilas – vaikų odontologas chameleonas. Geba akimirksniu nuskenuoti aplinką ir prie jos prisitaikyti taip, kad susitartų tiek su vaiku, tiek su tėvais.

Mes sakome, kad Justas kalba dviem kalbomis – vaikų ir tėvų. Todėl po procedūrų visi lieka patenkinti – vaikai gavę dovanų, tėvai informacijos, o gydytojas – paciento šypseną.

Vaikų odontologas Justas Viršilas daug dėmesio skiria vaikų dantų profilaktikai, todėl gali patarti dėl tinkamos vaikų dantų priežiūros namuose, mitybos ir kitų sveikų dantų įpročių. Tai ypatingai svarbu, nes vaikų dantų būklė gali turėti įtakos jų ateities burnos ir dantų sveikatai.

Vaikų odontologas Justas Viršilas sako, kad vis dar kartais išgirsta, neva, pieninių vaikų dantų saugoti ir taisyti neverta, nes jie vis tiek iškris. Taip, jie iškris, bet prieš iškrisdami, būdami sugedę, gali pridaryti daug žalos. Jeigu dantys sugedę, burnoje plinta infekcija. Dantų kariesas ir jo sukeltas skausmas gali sutrikdyti vaiko mitybą, miegą, lemti prastą estetinę burnos išvaizdą ir sukelti neigiamų elgesio pasikeitimų. Ėduonis gali pažeisti ir naujai dygstančius nuolatinius dantis, o šiuos dantis mes turėsime visa likusį laiką. Vaikų odontologas Justas Viršilas sako, kad per anksti pašalinus sugedusius pieninius dantis, gali susiformuoti neteisingas sąkandis, o tai dažna ortodontinių problemų priežastis. Svarbu žinoti, kad pieniniai dantys palaiko vietą nuolatiniams dantims, todėl jų netekus per anksti, nauji dantys gali išdygti kreivai. Todėl pieniniais dantimis rūpintis ir juos gydyti yra būtina. Stenkimės vaikams formuoti teisingus dantų priežiūros įpročius nuo pat pirmo dantuko. Atvestkite vaikus paskaičiuoti dantukų ir susipažinti su vaikų odontologu, kol dar nėra jokių problemų. Vaikas pripras prie apžiūros ir nesies gydytojo kabineto su skausmu.

Mūsų klinikoje gydytojas vaikų odontologas Justas Viršilas atlieka pieninių dantų kanalų gydymą ir plombavimą, atstato dantų vainikų lūžius po traumų, gydo karieso pažeistus dantis bei šalina dantis. Vaikų odontologas Justas Viršilas visas procedūras atlieka tik su intravenine sedacija kartu su gydytoju reanimatologu anesteziologu.

Kuo skiriasi inraveninė sedacija nuo peroralinės? Intraveninė sedacija laikoma efektyvesne, nes vaikas negiliai užmiega, o pabudęs dažniausiai nieko neprisimena, todėl nesusiformuoja blogi prisiminimai ir neatsiranda baimė odontologams.