Bruksizmo gydymas

Bruksizmo gydymas

Bruksizmas yra nevalingas dantų griežimas miegant, kylantis dėl stipraus dantų sukandimo ir neįprastų apatinio žandikaulio judesių. Bruksizmui priskiriamas ir stiprus dantų sukandimas, kuris atsiranda dėl patiriamo streso dienos metu, kai emocijų paveiktas žmogus pats to nejusdamas sukanda dantis per stipriai. Mokslininkai nustatė, kad kartais pasitaikančius dantų griežimo simptomus patiria apie 5–20 proc. žmonių, o net 10 proc. šį nepageidaujamą poveikį jaučia nuolat.

Jeigu pabudę ryte juntate įsitempusius kramtomuosius raumenis, galvos, ausų ir kaklo skausmą, kuris vėliau praeina, artimieji užsimena girdintys gergždžiantį garsą nakties metu, o įtemptai dirbdami dieną stipriai sukandate dantis, jums galima įtarti bruksizmą.

Esant bruksizmui, net ramybės būsenoje dantys stipriai sukandami dėl kramtomųjų raumenų aktyvios veiklos. Nustatyta, kad bruksizmą patiriančių žmonių dantys per parą kontaktuoja septynis kartus ilgiau nei sveikų asmenų.

Ignoruoti šios ligos nevalia, nes ji tiesiogiai susijusi su jūsų dantų sveikata. Dėl bruksizmo ilgainiui iltiniai dantys netenka savo formos, kartais nuskyla jų kandamieji kraštai, prieškrūminiuose ir krūminiuose dantyse nusidėvi gumburai, jų kramtomuosiuose paviršiuose susiformuoja duobelės, prie dantenų esančiuose dantų kakleliuose atsiranda pleištinių defektų, kurie tampa jautrūs prisilietimams. Dėl bruksizmo priekiniai dantys taip pat gali prarasti savo formą ir nudilti, o plombos ar protezai imti lūžinėti. Pasitaiko atvejų, kai dantys nugraužiami iki pusės vainiko ar net iki dantenų.

Bruksizmo gydymas gali būti atliekamas keletu būdų.
Vienas iš būdų yra speciali pagal paciento dantų anatomines savybes pagaminta kapa, dedama ant dantų einant miegoti arba dienos metu, kad dantys vienas su kitu nesiliestų. Dėvint kapą žandikaulio sąnarys ir raumenys atsipalaiduoja, o dantų paviršiai saugomi nuo trynimosi bei išvengiama raumenų, galvos, ausų skausmų.

Bruksizmą padeda gydyti ir psichoterapija. Taip pat pacientams rekomenduojama riboti alkoholio vartojimą ir rūkymą, mažinti antidepresantų dozes, visavertiškai maitintis, vartoti pakankamai B grupės vitaminų, magnio, vengti streso.

Dantų griežimo jau pažeistus dantis butina atstatyti. Tai svarbu siekiant išvengti vėlesnių dantų pažeidimų. Jei nudilimas nedidelis, užtenka užplombuoti, o jei dantys nudilę stipriai ar prarastas sąkandžio aukštis bei didesnė dalis vainiko, gali prireikti protezuoti.

Bruksizmo gydymas Vilniaus centre esančioje odontologijos klinikoje „Ortodenta“ atliekamas ir botulino toksino injekcijomis. Šią procedūrą atlieka profesionalus burnos chirurgas Dalius Matkevičius.

Gydant botulino toksinu šis preparatas labai plona adata suleidžiamas į kramtomuosius raumenis. Procedūra labai trumpa ir neskausminga, o pasibaigus jai, pacientas gali laisvai kalbėti ir valgyti, tačiau nebegali stipriai sukąsti dantų ar jais griežti tokia didele jėga kaip iki tol. Priklausomai nuo individualios kiekvieno paciento situacijos, procedūrą gali tekti pakartoti po 2–3 savaičių. Suleidus botulino toksino, raumenys išlieka atsipalaidavę maždaug 3–6 mėnesius, todėl dalis pacientų dantų griežimo įprotį tiesiog pamiršta. Jei taip nenutinka ir bruksizmas pasireiškia vėl, procedūrą galima kartoti. Klinikoje „Ortodenta“ naudojami tik sertifikuoti medicininiai preparatai, atitinkantys griežčiausius medicininių tyrimų standartus.

Gydant bruksizmą botulino toksino injekcijomis, dauguma pacientų labai greit ne tik pajunta, bet ir pamato akivaizdžius pokyčius. Atsipalaiduoti ir mažiau krūvio turintys raumenys ilgainiui sumažėja, todėl veidas tampa proporcingesnis, apatinė veido dalis susiaurėja. Šalutinis šių procedūrų poveikis nedidelis. Priklausomai nuo individualios kiekvieno paciento organizmo reakcijos, po injekcijų gali parausti, patinti sritis, kurioje buvo suleista preparato. Po procedūros rekomenduojama bent keletą valandų negulėti ir nedirbti pasilenkus. Taip pat dvi dienas reikėtų nesportuoti, vengti darytis veido masažą ar eiti į pirtį.

Botulino toksino injekcijų negalima atlikti nėščiosioms, maitinančioms mamoms, jei turite uždegimą ar sergate kraujo ligomis. Taip pat visada būtina informuoti bruksizmą gydantį gydytoją apie tai, kad jums jau buvo atliktos botulino toksino injekcijos. Jam tai žinoti būtina, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio ar galimų komplikacijų naudojant skirtingų gamintojų produktus.

Svarbu žinoti, kad botulino toksinas yra receptinis vaistas, o jį naudoti gali tik kvalifikuotas gydytojas. Savo pacientams visada rekomenduojame vengti kreiptis į šio preparato injekcijas siūlančius asmenis, kurie neturi medicininio išsilavinimo.

Jei kenčiate dėl bruksizmo sukeltų nepageidaujamų padarinių, o jūsų artimieji skundžiasi girdėdami nuolatinį dantų griežimą, kreipkitės ir mūsų gydytojai užtikrins, kad bruksizmo gydymas jums bus atliktas kokybiškai ir už gerą kainą.

Kvalifikuotas ir profesionalus bruksizmo gydymas Vilniuje, klinikoje „Ortodenta“, A. Juozapavičiaus g. 6A.

„Ortodenta“ – patikima ortodontijos klinika Vilniaus centre.
Detalesnę informaciją ir Jums sudarytą gydymo planą pateiksime konsultacijos metu.
Kviečiame apsilankyti!
Tel. 8 5 272 3913
Mob. 8 655 69272

El.paštas: klinika@ortodenta.lt