Ar burnos higienos metu naudojami sodos milteliai yra saugūs dantų emaliui?

Kviečiame išbandyti burnos higieną perlais!
Pacientai neretai užduoda klausimą, ar burnos higienos metu naudojami sodos milteliai yra saugūs dantų emaliui? Mūsų gydytoja-odontologė Juliana Zacharevič dalijasi savo žiniomis apie šią burnos higienos technologiją.

Kasmet vis daugiau pacientų supranta, kad burnos higieną daryti yra būtina. Ar vis dar pasitaiko žmonių, kurie nėra bandę šios procedūros?
Taip, deja, tokių pacientų vis dar pasitaiko. Tik dažniausiai jie ateina jau turėdami didesnių problemų, skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, blogu burnos kvapu, aiškiai matomais periodontito pažeidimais. Tačiau viso to galima išvengti reguliariai lankantis pas burnos higienistą ir nuolat prižiūrint dantis namuose.

Dažnai girdime klausimą, ar dantims nekenkia „tie purškiami milteliai“?
„Air Flow“ technologijoje naudojama odontologinė soda yra didelio abrazyvumo medžiaga, tačiau ji yra nepamainoma, kai norime gerai nušveisti dantų paviršių ir rekomenduojama žmonėms, kurių dantys padengti gausiu apnašų sluoksniu. Tačiau šiuo metu odontologijos klinikoje „Ortodenta“ galime pasiūlyti ir kur kas švelnesnį burnos higienos būdą – dantų valymą specialia perlų technologija.

Dantų valymas perlais?
Taip. Perlai neturi aštrių briaunų, yra švelnūs dantenoms, valo risdamiesi danties paviršiumi, dėl to visiškai nebraižomas dantų paviršius. Šiuo metu tai viena švelniausių ir išties patikimų dantų higienos procedūrų. Dėl lygaus ir glotnaus perlų paviršiaus tiek minkštos, tiek pigmentinės apnašos, tiek dantų akmenys pašalinami greitai patikimai, o pacientas nepatiria jokio diskomforto.

Kada rekomenduotumėte pacientams rinktis šią procedūrą?
Pirmiausia pasiūlėme ją išbandyti mūsų nuolatiniams pacientams, kurie lankosi pas mus reguliariai ir išties rūpinasi savo burnos higiena. Išgirdome daugybę gerų atsiliepimų: pacientai džiaugėsi procedūros eiga, burnos komfortu po higienos ir tuo, kad galėjo pasirinkti skonį – galime pasiūlyti higieną atlikti apelsinų, mėtų, persikų ir juodųjų serbentų skonio medžiagomis. O aš kaip specialistė, drąsiai rekomenduočiau dantų „KaVoProphy Pearls“ dantų higieną keletą kartų per metus profilaktiškai, prieš dantų balinimą, gydymą arba rengiantis tvarkyti smulkius dantų įskilimus.